Müzik ikonlarını beyaz perdede görmeye alışık olduğumuz şu günlerde biyografi niteliğindeki bir film de müzik dünyasının en başarılı ve en özgün isimlerinden David Bowie için çekiliyor. Efsanevi sanatçının yaşamının “yalnızca bir bölümüne” tanık olacağımız Stardust filminden ilk kare geldi.

Stardust, birkaç yıl önce aramızdan ayrılan ikonik sanatçının 1971 yılında çıktığı Amerika seyahatini perdeye taşıyacak. Bu seyahat, personalarıyla ünlü sanatçının en gözde personalarından biri haline gelmiş Ziggy Stardust‘a ilham olmuştu. Filmde de seyahate ve Ziggy Stardust’ın doğmasıyla sonuçlanan ilham sürecine tanık olacağız.

Filmde efsanevi müzisyeni Johnny Flynn canlandırıyor. Yardımcı oyuncu kadrosunda ise başta Angie rolünü üstlenecek Jena Malone olmak üzere Marc Maron, Anthony Flanagan ve Lara Heller gibi isimler var. Yönetmenlik koltuğunda ise Gabriel Range oturuyor.

Müzisyen biyografilerinin çok beğenildiği ve tuttuğu bir dönemde David Bowie biyografisi niteliğinde bir film görmek pek şaşırtıcı değil. Filmin eleştirmenler tarafından nasıl karşılanacağı ve ödül sezonunda kendine nasıl bir yer bulacağını kestirmek ise şimdilik zor. Yapımın vizyon tarihi henüz açıklanmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here