Dünya çapındaki enstrümantal yeteneğiyle Amerika ve Türkiye rock müziği tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran dâhi virtüöz Kerim Çaplı‘ya ait orijinal kayıtlar “Kayıp” ismiyle ve “Arpej Yapım” etiketiyle 18 Ocak‘ta gün yüzüne çıkıyor.

Uzun bir süredir çıkması beklenen albümün CD ve plak formatıyla önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alması bekleniyor. Ayrıca cuma günü tüm dijital müzik platformlarında da yayınlanacak olan albümde 5 İngilizce, 2 Türkçe ve 1 enstrümantal şarkı yer alıyor. Bununla birlikte albümde yer alan şarkıların tamamının söz ve müziği Kerim Çaplı‘ya ait olup oğlu Ahmet Çaplı‘nın babası Kerim Çaplı‘ya vokalde eşlik ettiği “Muhtacım Sana” isimli bir şarkı da bizleri bekliyor olacak.

“Jimi Hendrix”“The Monkees”“The Sundowners”, “Blue Blues Band”, “MFÖ” ve “Lost Ghost” gibi isimler ile aynı sahneyi paylaşmış olan Kerim Çaplı “Kayıp” isimli albümünü 1995 ve 1996 yılları arasında İstanbul Kadıköy’de yer alan Erekli-Tunç Stüdyosu‘nda kaydetmiştir. Ayrıca 2017 yılının Nisan ayında yayınlanan, Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı‘nın sıra dışı hayat hikayelerine ışık tutan “Blue” isimli belgeselde “Kim Kurtarır Canımızı” isimli bir kayıt ilk defa yayınlanmıştı.

Kaynaklar: 1, 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here