CD Projekt Red, merakla beklenen oyunu Cyberpunk 2077‘ye dair yeni bilgileri oyunseverler ile paylaşmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü yapım şirketi, önce oyundan ekran görüntüleri paylaştı ve ardından önümüzdeki hafta Cyberpunk 2077‘ye dair oynanış videosunun da yer alacağı bir yayın yapacaklarını duyurdu!

Yayınlanan ekran görüntülerinde daha çok çevre görselleri yer alsa da oyunda kullanılması muhtemel bazı araçları da görme şansı elde ettik. Yayınlanan görsellerde yer alan iki adet sarı araç yer alıyor ve bir tanesi 1980’lerin yarış arabalarını andıran arka panellere sahip. Diğeri ise klasik Amerikan arabalarının güncellenmiş hâline benziyor.

Yine yayınlanan görsellerden biri oyunda yer alan çarpışma sahnelerinin nasıl olacağına dair ipuçları taşıyor. Yayınlanan görsellerin tamamına Cyberpunk 2077‘nin resmi twitter adresinden erişebilirsiniz.

Oyunun yapımcısı Richard Borzymowski‘nin USgamer‘e yapmış olduğu açıklamalara göre oyunda kanuna karşı gelmek mümkün olacak ancak, elbette ki kanunsuz hareketler sonucu yakalandığınızda aynı şekilde cezalandırılacaksınız. Borzymowski‘ye göre cezalandırılma riskini en aza indirmenin yolu, suç işlemek adına doğru yeri ve zamanı bulmak.

Hikayenin geçeceği Night City farklı sosyal ve ekonomik koşulara sahip bölgelerden oluşuyor. Örneğin, şehir merkezi “süper zengin” bölge olarak tanımlanıyor. Aynı şekilde Japon mahallesi de varlıklı insanların yaşadığı yerlerden. Ancak Pacifica olarak bilinen yer ise buralara göre daha fakir.

Borzymowski, Pacifica‘da birini vurmanız durumunda muhtemelen kimsenin umursamayacağını ancak aynı hareketi şehir merkezinde yapmanız hâlinde ağır yaptırımlarla karşı karşıya gelebileceğinizi söylüyor. Kulağa biraz GTA‘vari gelse de GTA‘dan farklı olarak Cyberpunk 2077‘de kanundan kaçmanız mümkün değil. Ya sürekli savaşacaksınız, ya da bir yerden sonra teslim olacak ya da öleceksiniz.

Ayrıca CD Projekt Red, yapmış olduğu duyuru ile 30 Ağustos Cuma günü Türkiye saati ile 21:00‘da resmi Twitch ve Mixer kanallarından Cyberpunk 2077‘ye ait bir oynanış videosunun da yer aldığı bir yayın yapacağını duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here