Heyecanla beklenen oyun Cyberpunk 2077 henüz yayımlanmadı ancak oyun piyasasında epey bir rüzgar estirmiş durumda. Öyle ki henüz resmi olarak çıkış yapmayan oyunun “çakma“ları ve parodileri Steam‘deki yerlerini çoktan aldılar.

Cyberpunk 2077 temalı bu oyunlardan biri olan Cyberprank 2069‘un yayımlanma tarihindeki adı ise Cyberpunk 2069‘du. CD Projekt Red‘in sahip olduğu isim hakkı nedeniyle başı derde girmesi muhtemel olan geliştirici firma sonradan oyunun ismini Cyberprank 2069 olarak değiştirse de oyunun açıklama kısmında yer alan ifadeler geliştirici firma Cyberpath‘in başını derde sokmaya epey istekli olduğunu gösterdi.

Açıklamada Cyberprank 2069‘un bir “şaka oyunu” olduğunu belirten yayıncı firma aynı zamanda 22 Haziran’a kadar Cyberprank 2069‘u satın alanlara Noel hediyesi olarak Cyberpunk 2077 hediye edileceğini ve oyun hakkındaki en komik incelemeyi yazan kişiye ise koleksiyoncu kopyası sürümü verileceğini duyurdu.

10 dolarlık bir oyunu satın alan herkese 60 dolarlık bir oyunun hediye edileceği fikrinin oyunseverler tarafından inandırıcı bulunmamasının yanı sıra zaten Cyberpath‘ın vadettiği şey Steam kurallarına da aykırı. Öyle ki Cyberprank 2069 bu gelişmelerin üzerine geçtiğimiz günlerde Valve tarafından Steam mağazasından kaldırıldı.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here