Gün geçmiyor ki yeni bir Battle Royale oyunuyla karşı karşıya gelmeyelim. Gerçi bu sefer oyun değil bir mod. Çoğumuzun çocukluğundan beri oynadığı Counter Strike’da bu Battle Royale furyasına yenik düştü ve Counter Strike Danger Zone’u dün itibariyle piyasaya sürdü. Biz de bu Danger Zone nasıl olmuş, nasıl oynanır ve ne yapılır anlatalım istedik.

Danger Zone modu 16 kişilik oynanıyor ve lobi oluşturduğunuzda en fazla 3 kişi girebiliyorsunuz. Daha yeni çıkmasına rağmen oyuncu bulmakta hiç zorlanmadan 1 dakika içine oyuna girebiliyorsunuz. Oyuna girdiğinizde ise klasik Batlle Royale oyunlarında olduğu gibi haritada elinizde silah ile boş boş koşarak sağa sola sıkıyorsunuz. Danger Zone modunda, diğer Battle Royale oyunlarında gördüğümüz haritanın istediğiniz bölümüne, oradan geçerken paraşütle atlama gibi bir durum yok. Oyun başladığında size atlamak istediğiniz yeri seçtiriyor ve oyun sizi direkt orada başlatıyor. Ve başka birinin atlamak için seçtiği yeri siz seçemiyorsunuz.

Battle Royale modunun nasıl bir şey olduğunu anlatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Bu türü seven de sevmeyen de yeterince bilgi sahibidir bu konu hakkında. O yüzden Danger Zone’un farklılıklarını yazacağım sadece. Oyun başlangıçta size 500 Dolar ve bir sağlık kiti ile başlatıyor. Eğer oyunda iyi bir silah bulmak istiyorsanız etrafta silah aramayın. Çünkü güçlü silah bulmanız çok zor. Güçlü silahları elde edebilmeniz için etraftan para toplamanız gerekiyor. Yeterli parayı topladıktan sonra istediğiniz bir eşyayı sipariş veriyorsunuz ve haritanın istediğiniz bölümüne drone aracılığıyla gönderiliyor.

Peki bunun dışında haritada loot yaparken neler bulabilirsiniz? CS’den alışık olduğumuz C4, balta, ingiliz anahtarı, çeşitli bombalar ve tabancalar. C4’ü kurduğunuz zaman 20 saniye içinde patlıyor ve CS’ye göre menzili daha fazla. O yüzden bombayı kurduktan sonra hemen uzaklaşmaya bakın.

Danger Zone modunun şimdilik diğer Battle Royale oyunlarından farkı bu kadar diyebilirim. Oyunun haritası küçük ve oyuncu sayısı az olduğundan, oyun süresi kısa ama kesinlikle rahatsız etmiyor. Diğer Battle Royale oyunlarına göre nişan olması çok daha kolay. Sadece 1 günlük bir mod için şimdilik güzel durduğunu söyleyebilirim tabii ama böyle bir şeye gerek var mıydı tartışılır. Oyunun ilerleyen zamanlarda yapılacak olan güncellemeleriyle birlikte daha güzel olacağını düşünüyorum.

Unutmadan söyleyelim, zaten CS:GO sahibiyseniz Danger Zone modu sizin için ücretsiz. İyi oyunlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here