Roma en iyi film, yabancı dilde film, yönetmen ve sinematografi ödüllerini alarak Critics’ Choice Awards’ın en büyük kazananı oldu.

24. Critics’ Choice Award’da 14 dalda aday gösterilen The Favourite filmi ise sadece Olivia Colman‘ın aldığı En İyi Oyuncu ödülünün yanı sıra En İyi Topluluk ödülünü aldı.

Black Panther ve Vice ise Christian Bale‘in iki tane En İyi Erkek Oyuncu ödülü almasıyla üçer adet ödül aldı.

En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde eşit oy almaları sebebiyle iki kazanan vardı: Lady Gaga (A Star is Born) ve Glenn Close (The Wife). Aynı durum, süreli yayın ya da TV filmleri kategorisinde En İyi Başrol ödülünde de yaşandı. Amy Adams (Sharp Objects) ve Patricis Arquette (Escape at Dannemora) ödülü birlikte aldılar.

TV alanında FX’in The Americans‘ı ve Amazon’un The Marvelous Mrs. Maisel‘i üçer ödülle geceyi sonlandırdı. The Assasination of Gianni Versace: American Crime Story, beş dalda aday gösterilse de sadece iki oyla eve döndü: Süreli Yayın ve En İyi Aktör (Darren Criss).

Geçen yılın #SeeHer Ödülü sahibi Viola Davis, bu yıl bu onu Claire Foy‘a devretti. Ayrıca, The Big Bang Theory oyuncuları, dizi yaratıcısı Chuck Lorre adına Critics’ Choice Yaratıcı Başarı Ödülü‘nü alarak son sezonlarını kutladılar.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here