Altın Küre sahibi Amerikalı film yönetmeni Martin Scorsese geçtiğimiz günlerde The Irishman filminin galasında Marvel‘ı, “Sinema salonları artık eğlence parklarına dönüştü, bu sinema değil başka bir şey artık.” sözleri ile topa tutmuştu. Tartışma gün geçtikçe büyümüş ve Samuel L. Jackson ile Robert Downey Jr.‘dan Scorsese’ye yanıt gecikmemişti.

Francis Ford Coppola da tartışmaya katılan isimlerden biri oldu. The Godfather gibi bir efsaneye imzasını atmış olan usta yönetmen Francis Ford Coppola, Scorsese’ye hak verdiğini belirterek “Scorsese ‘Marvel filmleri sinema değil.’ dediğinde haklıydı, çünkü biz sinemadan bir şeyler öğrenmeyi, sinema sayesinde aydınlanmayı, bilgilenmeyi, ilham almayı bekleriz. Aynı filmler (süper kahraman filmleri) defalarca izlenerek bu filmlerden bir şeyler alınıp alınmadığını bilmiyorum. Martin ‘Sinema bu değil.’ dediğinde gayet nazikti. O, ‘Bu filmler değersiz, adi.’ demedi, ki şimdi ben söylüyorum.” sözleri ile tartışmayı alevlendirdi.

Ayrıca Coppola, sıradaki projesi Megalopolis hakkında da konuştu. Megalopolis’in Apocalypse Now‘dan da büyük bir bütçeye sahip olacağını belirterek, “Bu dünyadaki cennette insanların deneyimlerini konu alan bir film yapmak istiyorum.” sözleri ile New York’u ütopik bir şehre dönüştürmeye çalışan bir mimar ve şehir tasarımcısının başından geçenleri anlatacak olan filmini tanıttı.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here