Bir Remedy oyunu olan Control, 27 Ağustos’ta piyasaya sürülmeden önce sistem gereksinimleri açıklandı. Control, oldukça yüksek bir donanım sistemi istemekte.

Finlandiya şirketi olan Remedy Entertainment ismini daha önceden Max Payne, Quantum Break ve Alan Wake gibi birçok güzel yapımda duymuştuk. Şimdi de Control ile piyasaya girmeye hazırlanmakta. NVIDIA ışık izleme teknolojisine de destek verecek olan oyun bu şekilde gölgeler ve ışıklar ile atmosferini daha da zenginleştirecek. E3 2019’da gösterilen demosunda bu teknolojiyi oldukça iyi kullandığının yorumları da yapılmıştı. Teknolojiyi bol bol kullanacak olan bu oyunun sistem gereksinimleri de buna göre şekillenmiş durumda tabii. Epic Store tarafından yayımlanan sistem gereksinimler ise şöyle;

Önerilen sistem gereksinimleri; Intel Core i5-8600K veya AMD Ryzen 7 2700X işlemci, 16GB bellek ve ışık izleme desteği kullanılmayacak ise Nvidia GeForce GTX 1080Ti veya AMD Radeon VII ekran kartı istiyor oyun. Işık izleme teknolojisi kullanılacağında ise önerilen kart NVIDIA GeForce RTX 2080 oluyor.

Minimum sistem gereksinimleri ise şöyle; Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 3 1300X işlemci, 8GB bellek ve en az Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD RX580 ekran kartı istemekte. En düşük ayarlarda önerilen ışın izleme destekli kartsa RTX 2060.

Oyun ön siparişe açıldığında 399TL gibi uçuk bir fiyata satışa sunulmuştu. Sonra hepimizin bir yanlışlık olarak düşündüğü şekilde birden 39TL oldu. Şu an ise oyun gayet normal ve olması gereken düzeyde yani 99TL. Oyunu bilmeyenler ve hatırlamak için de oynanış videosu aşağıda. Uygun fiyata güzel bir oyun olacağı çok belli lakin sistem gereksinimlerini görmektesiniz eğer karşılıyorsa mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here