Bu yıl on dördüncüsü düzenlenen Contemporary Istanbul sanat fuarı sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor. Fuarı ön izlemeyle birlikte üç günde toplam 32.000 kişi ziyaret etti.

Akbank ana sponsorluğunda gerçekleşen fuar, 11 Eylül’deki ön izlemenin ardından, 12 Eylül’de İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yerli ve yabancı sanatseverlere kapılarını açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Eşi Pervin Ersoy’un da ziyaret ettiği fuara yoğun ilgi devam ediyor ve fuar 15 Eylül Pazar akşamına kadar ziyarete açık olacak.

Bu yıl 74 galeri, 510 sanatçı ve binden fazla çağdaş sanat eserine ev sahipliği yapan Contemporary Istanbul’da ilk kez Viyanalı galerilerin bir araya getirildiği “Art From Vienna” seçkisi de yer alıyor. Fuara ilk kez katılım sağlayan yerli ve yabancı galerin isimleri ise şöyle: Barro, Arjantin; Berman Contemporary, Günet Afrika; Creve Coeur, Fransa; Double V, Fransa; E.A. Shared Space, Gürcistan; Ferda Art Platform, Türkiye; Foco Gallery, Portekiz; Gallerie Krizinger, Avusturya; Gallerie Kandlhofer, Avusturya; Tore Suessbier, Almanya; Galeri Diani, Türkiye; Georg Kargl Fine Arts, Avusturya; Gowan Contemporary, İsviçre; High Art, Fransa; JD Malat Gallery, İngiltere; LC Queisser, Gürcistan; Lovaas Projects, Almanya; Mobius Galery, Romanya; Pigment Gallery, İspanya; South Way Studio, Fransa; THK Gallery, Güney Afrika; Zawyeh Gallery, Filistin.

15 Eylül Pazar akşamına kadar sanat tutkunlarını ağırlayacak fuarın önümüzdeki iki gün boyunca giriş saatleri şöyle:

14 Eylül Cumartesi: Sabah 11.00 – Akşam 20.00
15 Eylül Pazar: Sabah 11.00 – Akşam 19.00

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here