Öncelikle tekrar vurgulayalım evet bu laptopu gerçekten Intel tasarladı. Diğer haberlerimizde Asus Zenbook Pro Duo ve Zenbook Duo’dan bahsetmiştik. Benzer fikrin daha gelişmiş bir tasarımla buluştuğu modelin, bir prototip olduğunu hatırlatalım.

Benzer dediğimiz kısım, laptopun iki ekrana sahip olması ve aynı Asus Zenbook Pro Duo’da olduğu gibi ikinci ekranın klavyenin üzerinde yer alıyor olması. Ancak Intel, çok daha derin düşünmüş ve ekranlar için çift menteşeli bir sistem kullanmış.

2 ekranda istenilen açıya getirilip kullanılabiliyor ve ikinci ekranın başladığı yerden menteşeye sahip olması, ikinci ekranın da kaldırılmış pozisyonda kullanıldığı esnada daha başarılı bir soğutma yapabilmesine olanak sağlamış.

İşlemci tarafında 9. Nesil Core i9 H-Serisi 8 çekirdekli bir işlemci olduğu biliniyor ancak 4 haneli işlemci numarası bilinmemekte. Ekran kartı olarak Nvidia GTX 1070’ten gücünü alan bir laptop ile karşı karşıyayız.

Ekran bilgilerine gelecek olursak, ana ekran 15.6 inç FullHD ekran ve 12.3 inç 1920×720 çözünürlüklü ikincil bir ekrana sahip olarak geliyor. Yine, diğer haberimizde tanıttığımız Alienware m15 ve m17 serisi laptoplarda da gördüğümüz Tobii Eyetracking donanımına sahip ve gözünüzün nereye baktığını algılayarak bazı fonksiyonel işlemler yapabiliyor.

Kaynak 1 Kaynak 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here