Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

“Atatürk Ölmedi Yüreğimde Yaşıyor”, “Öğretmenim Canım Benim”, “Kestane Gürgen Palamut, Altı Yaprak Üstü Bulut”, “Gezsen Anadolu’yu” gibi meşhur okul şarkılarının bestecisi, müzik bilimci Dr. Erdoğan Okyay hayatını kaybetti. 84 yaşındaki Okyay bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. 15 Ekim 2017 Pazar günü, Ankara’da vefat eden Okyay’ın cenazesi 16 Ekim Pazartesi günü, Gazi Üniversitesi Konser Salonu’nda yapılan törenin ardından, Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

ERDOĞAN OKYAY KİMDİR?

1 Nisan 1933’te İzmir Buca’da dünyaya geldi. Erdoğan Okyay, 1961’de Gazi Eğitim Enstitüsü’nde piyano ve okul müziği öğretmeni olarak göreve başladı. Muammer Sun’un da bulunduğu, Türk okul müziğinin ilkelerini belirleyen eğitimci grubu içinde yer aldı. 1971’de TRT’de ilk çocuk müziği programlarının da yapımında yer aldı.
Hür Berlin Üniversitesi’nde müzik etnolojisi dalında doktorasını yaptı. Türkiye’nin en eski müzikoloji bölümü Ege Üniversitesi’nde Dr. Erdoğan Okyay’ın da aralarında bulunduğu müzik bilimciler tarafından kurulmuştu.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here