Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
41

Çoklu kişilik bozukluğunun nedenleri birden fazla olsa da birçok vakanın temelinde küçük yaşlardaki istismar kaynaklı travmaların yattığını görüyoruz. Beynin, bireyi hayatın akışına adapte edebilmek için yeni kişilikler yaratması; bir kişiliği iki ya da çok daha fazla kişiliğe bölmesi olarak özetleyebileceğimiz bu rahatsızlığın tedavisi oldukça zor. Dolayısıyla istismara uğrayan bir çocuğun yüzleştiği bu travma, ona belki de hayatı boyunca taşıyacağı bozuklukları, engelleri yüklüyor.

Bu içeriğimizde, İzmir’de yaklaşık 20 kişilik bir öğrenci ekibi olan Klaketizmir‘in yeni kısa film projesiyle birlikteyiz. Sinema alanında üretimin ve birlikte hareketin temellerini İzmir’de atmayı amaçlayan Klaketizmir; bu kısa filmde çocuk istismarına ve bu istismarların çocukta yarattığı kişiliklere karşı farkındalığı amaçlıyor. Ekibin amacı, bu filmi daha geniş kitlelere ulaştırmak ve böylece çocuk istismarına karşı farkındalığı yüksek seviyelere taşımak.

Filmin konusuna gelecek olursak; Leyla Ayrıcalıklı, küçük yaşlarda babası tarafından istismara uğramış genç bir kadındır. Bu durum ilerleyen yaşlarda kendisinde çoklu kişilik bozukluğuna yol açar. Bir iş görüşmesini izlediğimiz açılış sekansıyla birlikte, Leyla’nın iç dünyası ve istismar sonucu yarattığı diğer kişilikleri de ortaya çıkar.

Yönetmenliğini Serkan Toplayıcı’nın üstlendiği filmin senaryosu Volkan Yapıcı’ya ait. Leyla karakterine ise Semiha Bezek hayat veriyor.

10 dakika 22 saniyelik bu değerli çalışma sizlerle.

Klaketizmir ekibinin sosyal medya adresleri;

Instagram: @klaketizmir
Twitter: @klaketizmir

İyi seyirler dilerken, Klaketizmir ekibine de festivallerde ve diğer projelerinde başarılar diliyoruz.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
41

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here