The Guilty Secret (Günahkâr Sır) adlı cinayet romanını yazan Çinli yazar Liu Yongbiao, 1995’te işlediği cinayetler nedeniyle tutuklandı.

22 yıl önce Wang adlı suç ortağıyla müşterileri soymak amacıyla bir pansiyona yerleşen yazar Yongbiao, 4 kişinin cinayetinden sorumlu tutuldu. Soygun sırasında kendilerine karşı koyan bir pansiyon sakini cinayete kurban gitti. Yongbiao ve Wang, bu cinayeti gizlemek için pansiyonu işleten çifti ve çiftin 13 yaşındaki torununu da öldürdü. Dava delil yetersizliğinden faili meçhul olarak rafa kaldırılmıştı fakat DNA teknolojisinin ilerlemesiyle bu iki katil 22 yıl sonra olsa da yakalandı.

Yazar, kendisini gözaltına almak üzere evine gelen polisleri “Uzun zamandır sizi bekliyordum.” diyerek karşıladı.

Cinayetlerin işlendiği pansiyon

Liu Yongbiao, 2013 yılında Çin Yazarlar Birliğine kabul edilmiş ve yazdığı tarihî romanı 50 bölümlük bir televizyon dizisine uyarlanmıştı. Katil bir kadın yazarın hayatını anlattığı The Guilty Secret (Günahkâr Sır)’ın ön sözünde okuyucularına, henüz yayımlanmayan The Beautiful Writer who Killed adlı romanının da televizyona uyarlanmasını arzuladığını yazmıştı.

Polis memuru Chen Hongyue’nin aktardığına göre Liu, yakalandıktan sonra karısına işlediği suçları itiraf eden bir mektup yazmış ve 20 yıldan fazla bir süredir polisi beklediğini aktarmış. Mektubunda şu ifadeye de yer veriyor Liu: “Artık sonunda uzun süredir çektiğim bu zihinsel ıstıraptan kurtulabilirim.”

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here