Tüm Dünyanın merakla ve heyecanla izlediği Game Of Thrones şüphesiz izleyen herkesin şu sıralar aklından çıkmıyor. Ne var ki diziyi izlerken geçtiğimiz yılın Ekim ayında yeni sezona dair bir takım sızıntılar paylaşıldı. Şimdiden uyaralım eğer spoiler yemek hiç sevmediğiniz bir durumsa bu yazıyı okumak ister misiniz bir daha düşünün deriz. Şimdi gelelim senaryonun sızan kısımlarına.

İlk 4 bölüm geçtiğine göre devam eden bölümler hakkında olabilecek şeylerden bahsedelim.

5. Bölüm: Sam, Gilly ile birlikte Winterfell’e ulaşmak üzere yola koyulur. Jorah Mormont ise hastalığından kurtulduğuna göre ilk işi Daenerys’ın yanına doğru yola çıkar. Jon’a Arya ve Bran’den bir kuzgun ulaşır. Jaime, Tyrion ve Davos ile buluşur. Tyrion Jaime’i uyarır Cersei’nin teslim olmasını ister fakat tüm çabaları sonuçsuz kalır.

6. Bölüm:  Jon ve adamları Bayraksız Kardeşlik ile buluşurlar. Amaçları bir ak gezen yakalayıp gerçek olduklarını kanıtlamaktır. Bu esnada Gece Kralı tarafından saldırıya uğrarlar. Göl kenarında sıkışıp kalırlar bu esnada ise Dany ve ejderhaları olaya müdahale eder ve onları kurtarır. Fakat Jon geride kalır. Bu arbede sırasında Dany’nin ejderhası Viserion Gece Kralı tarafından öldürülür ve dönüştürülür. Jon, Benjen Stark tarafından kurtarılır.

7. Bölüm: Serçe Parmak, Sansa ve Arya’yı etkisi almaya çalışır. Fakat Bran, bunu anlayıp kardeşlerini uyarır. Cersei düşük yapar. Sam ve Bran Jon’un soy ağacını çıkartırlar ve aslında Targaryen olduğunu ortaya çıkartırlar. Lyanna Stark ve Rhaegar Targaryen’ın oğlu olduğunu öğrenirler. Jon ve Dany kuzeye yönelmiş bir geminin içinde birlikte olurlar. Bölümün sonunda ise Gece Kralı ejderhası ile duvara saldırır ve duvar yıkılır.

 

Ne kadarı doğrudur bilinmez ama sızdırılan senaryo bu şekilde. İlerleyen bölümlerde hep birlikte doğru olup olmadığını göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here