Günümüz sinemasının en sevilen yönetmenlerinden biri olan Christopher Nolan, geçtiğimiz aylarda yeni bir film üzerinde çalıştığını duyurmuş ve bu filmin gişe filmlerine yakın bir çizgiye sahip olacağını belirtmişti.

Nihayet yeni filmi hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. İlk olarak filmin ismi belli oldu: Tenet. Konusuysa “casusluk dünyası içinde şekillenecek epik bir aksiyon” olarak belirtildi. Bu detaydan anladığımıza göre Nolan, bu kez kendine has stiliyle Bond ve Mission Impossible tarzı gişe filmleriyle aynı kulvarda koşacak bir “olay filmi” çekecek.

Filmin oyuncu kadrosunda şimdilik Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, John David Washington, Michael Caine, Clémence Poésy ve Dimple Kapadia bulunuyor.

Yedi farklı ülkede geçecek film, Nolan’ın kendi yazdığı senaryodan filmleştirilecek. Yapımın müzikleriyse bu kez Hans Zimmer‘a değil, Black Panther filmi için yaptığı müziklerle Oscar kazanan genç müzisyen Ludwig Göransson‘a emanet edilecek. Filmin çıkış tarihi ise şimdilik 17 Temmuz 2020 olarak görünüyor.

Kaynak IKaynak II

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here