Christopher Nolan’ın The Dark Knight üçlemesinde Batman’e hayat veren Christian Bale, kahramanı dördüncü kez canlandırması için gelen teklifi Christopher Nolan’ın orijinal planına sadık kalmak için geri çevirdiğini açıkladı.

Christian Bale, hem gişede büyük başarı yakalayan hem de övgü toplayan bu seriyi neden devam ettirmedikleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 2012 yapımı The Dark Knight Rises’ın ardından Warner Bros.’un dördüncü filmle seriyi devam ettirmek istediğini açıklayan Bale, Christopher Nolan’ın orijinal planına sadık kalmak için stüdyonun teklifini geri çevirdiğini açıkladı.

Matt Damon ile birlikte başrollerini üstlendikleri Ford v. Ferrari’nin tanıtım çalışmaları kapsamında Toronto Sun’a konuşan Christian Bale, The Dark Knight serisini devam ettirecek bir filmde rol almayı neden kabul etmediğini şu sözlerle açıkladı:

Batman Begins’ten sonra bize gelip ‘Bir tane daha çekmek ister misiniz?’ demeleri muhteşemdi ama yine de ‘Bu kadar. Bir tane daha çekme şansımız olmayacak’ diye düşündük. Son gelip ‘Tamam, hadi üçüncüyü yapalım’ dediler. Chris (Nolan) bana hep üç tane çekecek kadar şanslı olursak üçten sonra duracağımızı söylerdi. ‘Ondan sonra bırakalım’ derdi. Sonra kaçınılmaz olarak bize gelip ‘Dördüncüye ne dersiniz?’ diye sorduklarında ‘Hayır. Chris’in hayaline sadık kalmalıyız, ki bu bir üçleme çekmekti. Dördüncüyü çekerek gereğinden fazla uzatmayalım’ dedim.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here