Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Christopher Robert “Chris” Evans ve çoğumuzun bildiği üzere Captain America, 13 Haziran 1981’de Boston’da (Massachusetts) dünyaya geldi.

Marvel ailesine girişi Fantastic Four (2005) ve Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007) ile olmuştu. Daha birçok film ve dizi de rol alan Chris Evans son olarak Lobby Hero (2018) gösterisi ile Broadway’de çıkışını yaptı.

Hollywood’da kendisini büyük bir star yapan ilk rolü tabii ki Marvel Sinematik Evren’indeki Captain America rolüydü. (Ayrıca neredeyse bu kararından vazgeçmek üzereydi). Evans, anksiyetesi nedeniyle Captain America rolünü birden fazla kez reddettiğini itiraf etti. Çekilecek 6 tane filmin sorumluluğunun -ki neredeyse hayatının 10 senesini bu projeye adaması gerekiyordu- çok büyük bir şey olduğunu da ekledi.

Motivation Madness adlı Youtube kanalında bu konuyla alakalı 2017 yılında bir röportaj vermişti. Evans, attığı bir tweet ile bu videoyu takipçileri ile paylaştı.

Chris: “Genellikle böyle filmler aynı anda yapılır ve eğer film tutar ve başarı yakalarsa, hayatın değişir. Sıkıntı şuydu ki eğer film tutar ve bir yaşam değişimi söz konusu olursa ben buna düzgün bir karşılık veremezdim. “Ben iyiyim” deme lüksüne sahip değildim.”

Rolü ilk kez geri çevirdiğinde Evans öneri üzerine terapiste gittiğini söylüyor.

“Belirli şeyler de, mesela basın ve Marvel sorumlulukları ile bağlantılı çoğu şey de anksiyetem ortaya çıkıyor. Bir süre sonra duygularım değişmeye başladı ve şöyle hissettim: Belki de korktuğum şeyi yapmak aslında tam olarak yapmam gereken şeydir. Belki de kendimi zorlamam gereken şey budur.” diyerek açıklama yaptı.

Chris Evans’a eski haline nasıl öneriler verirdin diye bir soru yöneltiliyor. Evans, parmağını dudağına götürüp “şşş” yaparak beyninin susması gerektiğini belirtiyor. “Basit bir şey ama gayet etkili bir hareket.”

Herkesin beyninin sürekli bir düşünce kalabalığı içinde olduğunu ve bu düşüncelerin ise yararlı olmadıklarını belirtiyor.

“Problemin şu olduğunu düşünüyorum, çoğu kişi kendilerinin nasıl biri olduğunu belirten bu seslere inanıp bunları dinliyorlar. Aslında bunlar sadece beynin oluşturduğu sesler. Dahası ise bu sesler hiçbir zaman yardımcı olmuyorlar.”

Chris, kendi düşüncülerini susturarak onların kontrolü olmadığını anlatıyor. Bu method herkes için işe yaramasa bile, Evans’a kariyerindeki en büyük rol olan Captain America işini almasını -ki biz Chris’den başkası bu iş için uygun olamazdı diye düşünüyoruz- sağladı.

Röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here