Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Hipster olmanın oldukça popüler olduğu, karşımıza sürekli oduncu gömleği giymiş ve sakallarını uzatmış karizmatik erkek fotoğraflarının çıktığı bir dönemde “Chet Faker” ismi ile girdi aslında o hayatlarımıza. Bu süreçte elektronik altyapılarla downtempo / trip hop müziğin başarılı örnekleri ile isminden bahsettirmeyi başardı. Birçoğumuz Flume ile iş birliğinden doğan “Drop The Game” ve Blackstreet’in “No Diggity” parçasına yaptığı cover ile Chet Faker’ın müziğine kaptırırken bulduk kendimizi. Ancak bu başarılı gidiş onu tatmin etmemiş olacak ki, müzikal anlamda bir değişiklik içinde buldu kendini.

Asıl ismi Nicholas James Murphy olan başarılı isim, 2016 yılında Facebook üzerinden yaptığı “Chet Faker olarak müzik yayınlamamın üzerinden 10 yıl geçti ve hepiniz müziğimin ardındaki itici güç oldunuz. Bir evrim yaşanıyor ve sizin de bunun nereye gittiğini bilmenizi isterim. Bir sonraki kayıt kendi adımla olacak, Nicholas Murphy. Chet Faker ise her zaman müziğin bir parçası olacak. Sıradaki, bu.” açıklaması ile duyurdu hayranlarına yaşadığı bu değişim sürecini. Bunun üzerine “Fear Less” ve “Stop Me (Stop You)” geldi, 2017 yılı içerisinde ise “Missing Link” ve “Medication” ile buluştuk. Elektronik alt yapılar daha “sert” bir hal almış, tarzındaki değişiklik dinlediğiniz kişinin bambaşka biri olduğunu düşündürecek bir hale gelmişti. Değişmeyen şey ise yaptığı işte en iyiler arasına girmesini sağlayabilecek yeteneğiydi tabii ki!

Şimdi sizi bu yetenekli adamın eski ve yeni şarkılarından oluşan küçük bir liste ile baş başa bırakıyoruz, keyifle dinlemeniz dileği ile!

  1. Nick Murphy – Medication
  2. Nick Murphy – Your Time (prod. KAYTRANADA)
  3. Nick Murphy – Stop Me (Stop You)
  4. Chet Faker – Gold
  5. Chet Faker – I’m Into You
  6. Chet Faker – Talk Is Cheap
  7. Chet Faker – No Diggity
  8. Flume & Chet Faker – Drop The Game
  9. Chet Faker, Marcus Marr – The Trouble With Us
  10. Chet Faker – Archangel

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here