Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
438

Konser performansları, yüreklere değen sesi ve başarılı müzik kariyeriyle duymaya alışık olduğumuz Chester Bennington’ın ismini 20 Temmuz 2017 akşamı bizleri her zaman alışık olduğumuz gurur, mutluluk ve huzurdan hayli zıt bir yöne sürükleyen üzücü bir haberde duyduk. Haberler o gün, bir devrin diline, kalbine ve beynine dolanmış şarkıların sahibi Linkin Park grubunun çok sevdiğimiz vokalisti Chester Bennington’ın ölümünü duyuruyordu. Bu ölüm, müzik dünyasından bir ışık daha söndürmüş ve grup üyeleriyle beraber dünyayı da şaşkınlığa uğratmıştı.

Chester Bennington’ın intihar düşüncesinin ipuçlarını röportajlarına ve şarkılarına sakladığı ve aslında bize yavaş yavaş veda ettiği, ölümünün ardından en çok konuşulan iddialardan biri oldu. Bunun yanı sıra zor bir çocukluk geçirdiğinden verdiği röportajlarda bahseden Bennington’ın uzun yıllar boyunca alkol ve uyuşturucuyla mücadele ettiği de göz ardı edilemez bir gerçekti. Ölümüne yakın zamanlarda Soundgarden grubunun vokalisti ve çok yakın arkadaşı Chris Cornell’ın intiharının ardından yaşadığı üzüntünün de diğer tüm bu etkenler gibi intiharında rol oynadığı düşünülmekte.

Ölümünden kısa bir süre önce İngiliz gazetesi The Mirror’a verdiği röportajda “Öyle bir noktaya gelmiştim ki artık, ya her şeyi boş verip ölecektim ya da istediklerim uğruna savaşacaktım. Ve ben savaşmayı seçtim. İnsanlarla güzel ilişkiler kurmak için çabaladım. Hayatımdaki insanları sevmek için, işimi sevmek için çabaladım. Baba olmaktan ve arkadaşlarım olmasından hoşnut olabilmek için ve yalnızca sabahları uyanabilmek için çabaladım. Çünkü bütün bunlar bir mücadeleydi benim için” ifadelerini kullanan Bennington intiharıyla sonuçlanan bu zorlu süreci biraz daha anlaşılabilir biraz daha önlenebilir kılmıştı belki de bizim için.

Bu ölümsüz sesin, bizleri yasa boğmasının yanında ailesinin ve arkadaşlarının onu ölüme uğurlama şekilleri de Chester Bennington kadar unutulmaz ve etkileyiciydi bizler için.

Chester’ın ölümünün ardından grubun logosundaki değişiklik de Linkin Park’ın duyduğu üzüntüyü bizlere göstermesinin bir diğer yoluydu. Grubun logosunda gördüğümüz altıgen her bir üyeyi temsil etmekteydi ve Chester’ın ölümünün ardından grubun manevi anlamda hissettiği boşluğu göstermek istercesine altıgenin bir kenarı silindi, boş bırakıldı.

Sevdiklerinin anlatımıyla, yaptığı müzikle hayatımıza dokunan, bizimle hissettiklerini paylaşan ve ölümünün ardından da yaşadıklarıyla insanlara ışık olmuş Chester Bennington:

”1997 ya da 1998… Sanırım bu birlikte çektirdiğimiz ilk fotoğraf. Chester’a daha yeni grubumuza katılmasını söylemiştik ve o da Arizona’dan Los Angeles’a taşınmaya hazır olduğunu söylemişti. UCLA’nın yakınlarında bir pizzacıda oturduk ve sonrasında ne yapacağımızı konuştuk. O zamanlar gruba Xero adı verildi ve muhtemelen yarım düzine şarkıdan bile daha azı vardı. Henüz alev dövmesi yok, henüz kızıl saç yok ve çoğumuz hala üniversitede.”

-Mike Shinoda’nın Instagram paylaşımı

”Sevgili Chester,

Kalbimiz kırıldı. Neler olduğunu kavramaya çalışırken, ailecek yaşadığımız inkarın ve yasın çalkantılarını atlatmaya çalışıyoruz.

Çok fazla hayata değindin belki fark ettiğinden bile daha fazla. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, dünyanın her yerinden hem kamu hem de özel olarak sevginin ve desteğin dışa vurulduğunu gördük.

Talinda ve ailen bunu takdir ediyorlar ve dünyanın en iyi kocası, babası ve oğlu olduğunun bilinmesini istiyorlar. Ailen sensiz asla tam olmayacak.

Yıllardır seninle birlikte yol almak, senin heyecanın bulaşıcıydı. Senin yokluğun asla doldurulamayacak bir boşluk bırakıyor- odada çığlık atan, komik, hırslı, yaratıcı, kibar, cömert bir ses yok artık.

Seni bizlerden ayıran şeytanların, aslında anlaşmanın bir parçası olduğunu kendimize hatırlatıyoruz. Nihayetinde, senin o şeytanlar hakkında şarkı söyleyişin, herkesin kalbinde ayrı bir yere sahip olmana sebep oldu…
Onları korkusuzca bize gösterdin ve bunu yaparken bizleri bir araya getirdin ve “insan” olmayı öğrettin. Kocaman bir kalbe sahiptin ve onu herkese göstermeyi başardın.
Müzik yapmak ve bunu sahnede paylaşmak için sahip olduğumuz arzu bastırılamazdı. Geleceğin neler göstereceğini bilememekle birlikte şunu biliyoruz ki hepimizin hayatı senin sayende daha da güzelleşti. Bu armağan için teşekkür ederiz. Seni seviyor ve çok özlüyoruz.

Tekrar görüşene kadar,
LP”

-Linkin Park’ın Instagram paylaşımı

”Dünya büyük bir baba, koca, müzisyen ve en iyi arkadaşlarımdan birini kaybetti. Bunu yazarken sadece kalbimiz kırık ve ağlıyoruz. Tanıdığımız en nazik adamlardan biriydi. Hayatımızın geri kalanı boyunca özleneceksin. Diğer tarafta görüşürüz kardeşim.”

-Grey Daze Instagram paylaşımı

Grup arkadaşları bir anma konseriyle veda ettiler arkadaşlarına ve grup üyelerinden Mike Shinoda, Chester adına yazılan ”Looking For Answer” şarkısını ilk kez canlı olarak sergiledi. Konserin unutulmaz anlarından bir diğeri de Linkin Park’ın unutulmaz şarkılarından In The End’in, hayranlarının Chester’ın vokalliğini yaptığı yerleri üstlenmesiyle ortaya çıktı. İşte o unutulmaz konserin tamamı:

Kaynak: 1,2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
438

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here