Hayır hiçbir şekilde yanlış okumadınız. The Last of Us‘ın, HBO’da dizisi yapılıyor hem de oyunun orijinal yazarı Neil Druckmann ile geçtiğimiz yılların en iyi dizilerinden biri olarak kabul edilen Chernobyl‘in yazarı Craig Mazin’in ellerinden!

Neil Druckmann ve Craig Mazin’in tweetleri ile duyurulan dizi hakkında ne yazık ki çok fazla bilgimiz yok fakat dizi, Joel ve Ellie‘nin birinci oyunda tecrübe ettiğimiz hikayesini anlatacak ve geçtiğimiz yılda Sony’nin Playstation lisanslarını adapte etmesi için açtığı Playstation Production stüdyosu tarafından hayata geçirilecek. Yapımcı isimler arasında Carolyn Strauss’a ek olarak, Naughty Dog yöneticisi Evan Wells’in de olduğunu eklemekte fayda var.

Geçmişte karşılaştığımız oyun adaptasyonları göz önünde bulundurulduğunda belki de bu projeye çekinceyle yaklaşmakta fayda var fakat milyonlarca oyuncu için bu kadar anlam ifade eden bir oyunun talihinin, projenin tam olarak anlamını ve derinliğini kavrayamayacak isimlere devredilmektense orijinal yazarı ve yapımcıları tarafından ele alınıyor oluşu gönüllerimizi biraz da olsa ferahlatmalı diye düşünüyoruz. Game of Thrones, Chernobyl, Westworld ve Watchmen gibi son derece kaliteli dizilere de yuva olmuş olan HBO tarafından destekleniyor olması ise cabası.

Eğer The Last of Us duygularınızın kabardığını hissetmeye başladıysanız, The Last of Us’a Bir Aşk Mektubu ve Detaylı Analiz yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here