Fox Searchlight and DeVon Franklin, Cheetos‘un Flamin’ Hot versiyonunu bizimle buluşturan Richard Montanez‘in hayatını ve bu atıştırmalığın bulunuş sürecini beyaz perdeye aktarmak için çalışmalara başladı.

Richard Montanez Flamin' Hot
Richard Montanez

Film, başta her ne kadar sadece popüler kültürün bir parçası olup gişe için çekilecek gibi görünse de aslında Richard Montanez’in Frito-Lay şirketinde bir hademeyken Flamin’ Hot Cheetos fikriyle gelip kurumsal yönetimin baş mimarlarından birisi olma hikayesi oldukça ilham veren bir Amerikan rüyası gibi.

flamin' hot cheetos movie

Sadece bu tür bir lezzeti bulmakla kalmayıp Frito-Lay şirketini popüler hayatın bir parçası haline getiren ve yemek endüstrisini yeni bir sürece sokan bu fikrin aşamalarını anlatacak filmin senaryosu October Sky filmini de yazan Lewis Colick‘e ait.

Eleştirmenler konuyla ilgili daha önceleri çekilen The Founder isimli McDonald’s filmini hatırlatarak bir hayal kırıklığına uğramanın ihtimaller dahilinde olduğunu yazsa da Facebook‘un kuruluşunu anlatan ve oldukça güzel bir iş çıkarılan The Social Network filminden de bahsederek henüz filmi eleştirmek için çok erken olduğu vurgusunu yapıyor. Bize de filmin vizyona girmesini bekleyip, değerlendirmesini yapmak kalıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here