Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

Şüphesiz ki elimizde liste olmadığı sürece ya da illa “bu filmi izlemek istiyorum!” demediğimiz sürece izleyecek film bulmamız saatler harcamamıza sebep olabiliyor. Ancak bize öyle geliyor ki, bunu yenmenin geçici de olsa en azından yenilenebilir bir yolu var. Challenge!

Challenge kavramına farklı yerlerden, farklı şekillerden de olsa aşinayız. Şimdi, kendimize film konusunda meydan okumanın vakti geldi. Bunu illa aylık olarak yapacaksınız diye bir gerekçe olmamakla birlikte, kendi keyfinize göre ister türüne ister belirlediğiniz başka bir kritere göre elbet şekillendirebilirsiniz. Ancak tek kuralımız var: Bırakmak yasak. İşte birkaç challenge önerisi.

1) 30 Günlük

Başlangıç tarihinizin, listede yer alan filmleri izlemiş ya da izlememiş olmanızın hiçbir önemi yok. Sadece, 30 gün boyunca uyacağınızdan emin olmanız yeterli. İşte bir örnek:

2) Seri Filmler

Daha önce de bahsettiğimiz üzere istediğiniz kritere, süreye bağlı kalmakta özgürsünüz. İster Harry Potter, ister Lord Of the Rings, ister Recep İvedik serisini izleyin. Bu tamamen size kalmış.

3) Dönemsel

Her döneme damga vuran filmler vardır. Damga vurmasını bir kenara bırakalım, ünlü olmasa da anlatmak istediği hikayenin kıymeti bilinmemiş birçok film var. Bunları keşfetmek, bilinmeyeni çıkartmak için de birebir olabiliyor bu listeler.

4)Yönetmen/Oyuncu

Belki bir yönetmenin filmlerini izlemek istiyorsunuzdur da bir türlü seçemiyorsunuzdur. Ya da bir oyuncunun. Bu noktada listeler tam size göre olabilir.

5)  Türüne Göre

Hani bazı zamanlar vardır, içinizden asla her zaman izlediğiniz, sevdiğiniz tarzda film izlemek gelmez; başka şeyler görüp değişiklik yapmak istersiniz. İşte bu zamanlarda belki de üst üste korku filmi izlemek sizin için olabilir.

Bonus:

Bonus 2: Tüm bunları takip etmek için son zamanlarda popülerliği gittikçe artan kendi ellerinizle ve kendi zevkinize göre hazırlayabileceğiniz bullet journal yardımıyla kayda geçirebilir ve belki yıllar sonra tekrardan dönüp bakmak isteyebilirsiniz, ya da sadece listelerinizin üzerinde oynamayı tercih edebilirsiniz.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here