Dans filmlerinin içimizi ısıtan o unutulmaz sahneleri, hep aklımızın bir köşesine kazınıyor. Hele bir de müzikleri güzel oldu mu hiçbir zaman unutulmayacak bir şölen sunuyor önümüze. Bu yazımızda sizler için seçtiğimiz bir dans filmi serisinin unutulmaz dans sahneleri ve müziklerini derledik: Center Stage! Birbirinin birebir devamı niteliğinde olmayan üç ayrı filmden oluşan serinin genel konusu Amerikan Bale Akademisi’ne seçilen dansçıların sene sonunda Amerikan Bale Topluluğu’na seçilip seçilmeyecekleri üzerine geçmektedir. Seri, dansçıların içlerindeki dans aşkını gözler önüne sererken, bu yolda hem akademinin en zorlu eğitmeni Jonathan Reeves (Peter Gallagher) ile yaşadıkları çekişmeleri hem de yetenekli birer dansçı olabilmeleri yolundaki çabalarını anlatmaktadır. Tüm bunlar olurken efsane dans sahneleriyle de sizleri baş başa bırakmaktadır. Filmler, aynı zamanda müziklerinin güzelliğiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Serinin ilk filminin başrollerinde Amanda Schull, Zoe Saldana, Susan May Pratt, Sascha Radetsky, Peter Gallagher, Donna Murphy ve Ethan Stiefel yer alıyor.

1. Red Hot Chili Peppers – Higher Ground

2. Michael Jackson – The Way You Make Me Feel

3. Ruff Endz – If I Was The One

4. Jamiroquai – Canned Heat

5. Elvis Crespo – Eres Tu (Salsa)

Serinin ikinci filminin (Center Stage: Turn It Up) başrollerinde ise Rachele Brooke Smith, Kenny Wormald, Sarah Jayne Jensen, Ethan Stiefel ve Peter Gallagher yer almaktadır.

1. Ms. Trinity – Burnin’ (Woy Yoy Yoy)

2. The DNC – Swing Baby Swing

3. Ms Trinity – Don’t Sweat

4. Jem – 24

Serinin son filminde (Center Stage On Pointe) ise başrollerde Nicole Muñoz, Barton Cowperthwaite, Maude Green, Chloe Lukasiak, Kenny Warmald, Peter Gallagher, Ethan Stiefen ve Sascha Radetsky yer alıyor.

1. Chaisson & Kardinal Offishall – That Chick Right There

2. Vinyl Pinups – Starting Something

3. Sia – Alive

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here