2004 yılında vizyona giren, Halle Berry‘nin başrolünü oynadığı Catwoman isimli DC Comics filmi, filmin senaristlerinden birinin yaptığı çarpıcı açıklamalarla yeniden gündeme geldi.

Her şey hafta başında yorumcu D.C McAllister‘ın, Marvel‘ın son filmi Black Panther ile ilgili eski Amerika first ladysi Michelle Obama‘nın söylediklerini eleştirmesiyle başladı.

Michelle Obama’nın “Sonunda siyahi çocukların kendilerini yansıtan bir süper kahramanları var” sözüne ithafen McAllister, “Böyle bir şeyi neden yıllar önce Catwoman çıktığında söylemedin” diye yazdı.

Catwoman’ın yazarlarından biri olan John Rogers ise McAllister’ın bu yorumunu şanssız ve utanç dolu olarak yorumladı ve şunları söyledi:

“Catwoman’ın senaristlerinden biri olarak, şunu söylemeye yetkim olduğuna inanıyorum ki: (Michelle’in filmi göz ardı etmesinin sebebi) Çünkü Catwoman, hem kamera önünde hem de arkasında stüdyo tarafından stil olarak terkedilen ve sıfır kültürel alakası olan berbat bir filmdi. Ayrıca ben o filmi hiçbir zaman tam olarak izlemedim. Filmin gala gecesine de katılmadım. Biliyorsunuz her halükarda beni kovdular zaten.”

Michelle Obama’nın çoğu eleştirmenden çok yüksek puan alan Black Panther filmi hakkında söyledikleri her ne kadar doğru bulunsa da Rogers’ın kovulduğu için mi yoksa gerçekten böyle düşündüğü için mi yıllar sonra böyle bir açıklama yaptığı merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here