Marvel Sinematik Evreninin, Avengers: Endgame öncesi son filmi olan Captain Marvel’dan yeni bir klip yayımlandı. 1 dakika uzunluğundaki tadımlık klipte Nick Fury ve Carol Danvers birbirlerinin Skrull olup olmadığını anlamaya çalışıyorlar.

Daha çok Nick Fury‘e odaklanmış bu klipte, Fury’nin geçmişi hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyoruz. Nerede doğduğu, ilk evcil hayvanının adı gibi karakteri daha da insanlaştıran detaylar dışında, Nick Fury’nin liseden mezun olunca hemen asker olduğunu, soğuk savaş döneminde ajanlık yaptığını ve nerelerde bulunduğunu öğreniyoruz.

Filmden çok karaktere odaklanmış bu klipte gördüğümüz bir diğer detay ise, Samuel L. Jackson‘ı CGI ile gençleştirmenin pürüzsüze yakın yapılmış olması. Çok kullanıldığında göze batıp eleştirilere sebep olabilen bu teknolojinin, Nick Fury’i gördüğümüz her sahnede kullanılmış olması, ve bu klipte gördüğümüz gibi yakın çekimler yapmaktan korkmamış olmaları Marvel’ın kendilerine ve bu teknolojiye gerçekten güvendiğini gösteriyor. Bu durumun övüleceğini mi yoksa eleştirileceğini mi, ancak film çıktıktan sonra görebileceğiz.

Avengers: Endgame’de önemli bir rolü olduğu söylenen Captain Marvel’ın solo filmi, 4 Mart’ta Amerika’da, 8 Mart’ta Türkiye’de vizyona girecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here