E3 2018 sırasında tanıtılması beklenen oyunlara her geçen gün yenisi eklenirken, pek çok ipucu da oyunculara sunuluyor. Capcom ile birlikte çalışan GMO Internet’in Devil May Cry 5 alan adını kayıt altına alması da bu ipuçlarından birisi olabilir. Alan adı kaydetmek, marka güvenliğini sağlamak için yapılan bir işlem olabiliyor. Söz konusu Capcom olduğunda ise bu duyurusu yakın zamanda yapılacak bir oyuna işaret ediyor.

Ayrıca Capcom‘un 1997‘den beri sahip olduğu ResidentEvil2.com alan adı kaydı 22 Nisan tarihiyle birlikte güncellendi. Capcom, E3‘te karşımıza sürprizlerle çıkacak gibi duruyor.

GMO Internet Inc.‘in 17 Mayıs tarihinde Devil May Cry 5 alan adı (domain name) DevilMayCry5.com kaydı yaptırdığı ortaya çıktı. GMO Internet Inc. Japonya’da çok ünlü bir internet sağlayıcısı ve daha önce de Capcom‘a MonsterHunterWorld.com ve ResidentEvil7.com alan adlarını almıştı.

Malesef sitede şu an hiçbir şey bulunmuyor fakat  “8 Mayıs 2018” tarihinde kaydedildiği ResetERA tarafından ortaya çıkarılan “devilmaycry5.com” alan adı, bir tanıtıma işaret ediyor olabilir. Alan adını kayıt altına alan şirketin daha önce Resident Evil 7 ve Monster Hunter World oyunlarında da çalışmış olması, bu iddiayı çok daha güçlü bir hale getiriyor. Üstelik E3 2018’in yaklaşması ile de söylentiler iyice desteklenmiş oluyor.

Bir gelişmeyle bunları nasıl ortaya çıkardınız yahu? diyenlere şöyle bir açıklama yapalım. Kayıt altına alınan alan adının özelliklerinin 1 Haziran 2018 tarihinde değişikliğe uğradığı görülüyor. Alan adının isim sunucularının güncellenmesi, Capcom’un Devil May Cry 5 tanıtımının ardından siteyi aktif hale getireceğinin bir işareti olarak görülebiliyor. Şirket, böyle bir oyunun varlığını hiçbir zaman açıklamamış veya doğrulamamış olsa da oyuncuların uzun süreli beklentileri bir sonuç getirmiş olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here