İskoçların gururu, EDM severlerin göz bebeği Calvin Harris; müzik kariyerine henüz 15 yaşında başlamış ve 34 yıllık hayatına birçok ödül ve kulaklarımızın pasını silecek güzellikte birçok performans sığdırmıştır. Aynı anda şarkıcı, söz yazarı, müzisyen, besteci, prodüktör ve DJ olmanın getirdiği avantajla müzik yapmanın her aşamasına hakim olan başarılı isim; Rihanna, John Newman, Ellie Goulding gibi popüler isimlerle yaptığı çalışmalarla da adından bolca söz ettirdi bizlere.

Bizlere İngiliz zarafetini yeniden hatırlatan ve özellikle hayatımıza Florence and The Machine grubunun solisti olarak girişi ile birlikte sesinin büyüsüne kapıldığımız Florence Welch ise şarkıcı kimliğinin yanı sıra söz yazarlığı ve aranjörlük de yapıyor. Piyano, bateri, oto-arp ve gitar çalan bu isim de sadece şarkı söylemekle yetinmeyip müziğin dokusu ile sürekli yakın temasta bulunmasının getirdiği avantajla, vokalleri ile bizlere bütün duyguları hissettirmeyi ve müzikal bir ziyafet sunmayı çok iyi başarıyor.

Hayatlarını müzik üzerine kuran bu iki başarılı ismin bir araya gelişi ise 2012 yılından bu yana bıkmadan usanmadan dinlediğimiz müthiş bir eser çıkardı ortaya: “Sweet Nothing”. Ritme kendinizi kaptırdığınızda dans etmeden duramayacağınız, sözlerine odaklandığınızda ise ister istemez duygulanacağınız bu şarkı, klibi ile de bizlere kısa film tadında görsel bir şölen sunuyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri bu müthiş klip ile baş başa bırakıyoruz. Keyifli dinlemeler, keyifli seyirler!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here