Call Of Duty deyince çoğu kişinin aklına o efsane oyun geliyor Modern Warfare 2.  MW serisini bu kadar efsane yapan o kadar çok şey vardı ki.Onlardan biri kesinlikle karakterleriydi. Ghost , Captain Price ve daha nicesi… Serinin çok şey başardığını kendi gözlerimizle görebiliyoruz. MW serisi çıktığı zaman ortalığı kasıp kavurmuştu. Peki neydi bu seriyi sevmemize sebep olan şey ya da şeyler? Şöyle bir tahmin yapabiliriz; senaryosu, yazının başında da belirttiğimiz gibi karakterleri ve daha bir sürü etken bu serinin sevilmesinde büyük rol oynadı ve seri çok büyük bir hayran kitlesine ulaştı.

Call Of Duty yapımcıları baktılar oyunları baya bir sattı onlar da dediler ki “Neden yeni bir oyun yapmak yerine her sene bu CoD’nin son damlasına kadar sömürmüyoruz?”. Her ne olduysa 2011-2012 ‘den sonra oldu. O dönemden sonra çıkan CoD oyunlarının geneli hayal kırıklığı oldu. Son çıkardıkları World War II bir nebze olsun CoD oyuncularını rahatlattı. Ayrıca WW II ‘dan önce de Modern Warfare Remastered sürümünü, Infinite Warfare Legacy Edition içinde piyasaya sürmüşlerdi. Bunun şüphesiz, Infinite Warfare oyununun daha fazla satması için yapılmış bir satış politikası olduğunu düşünmekteyiz. Neyse ki sonraları oyunu tek olarak da satmaya başladılar.

Modern Warfare Remastered’ten sonra şimdide  MW 2 Remastered gündemde. Amazon İtalya’da MW 2 oyununun listelendiği görülüyor. Hiç bir resmi duyuru yapılmadan listelenen oyun,direk olarak Activision tarafından listelenmiş. Bunlara ek olarak bir de satış detayları verilmiş. İşin ilginç tarafı oyunun, sitede hem fiyatıyla hem de çıkış tarihiyle listelenmiş olması. Oyunun çıkış tarihi 30 Nisan 2018 olarak gözükmekte ve oyunun fiyatı da 19.99 Euro olarak belirlenmiş. Ayrıca MW 2 Remastered, PS4 ve Xbox One için listelenmiş.

Anlaşılan bu sefer oyunu direk olarak bağımsız satışa sunmayı tercih edecekler. Umarız Amazon’daki bu bilgiler doğrudur ve oyun bizlerle buluşur. Geriye tek yapmamız gereken resmi duyuruyu beklemek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here