Call of Duty Black Ops 4‘un yeni DLC‘si 9 Temmuz 2019’da PS4 sahipleri için yayımlanmıştı. PC ve Xbox sahipleri ise bu DLC’ye 16 Temmuz 2019’da ulaşabilecekler.

Alpha Omega, Black Ops 4’da yer alan yedinci zombi haritası. Toplam sayıya bakacak olursak da 31. harita oluyor.

13 Ekim 2025 yılında geçen, Nuketown Zombies‘ın yeniden tasarlanmış ve daha gelişmiş bir versiyonu olan Alpha Omega‘da ayrıca Ray Gun’un gelişmiş versiyonu olan Ray Gun Mark II‘de yerini almış.

Alpha Omega‘nın Black Ops 2’deki Nuketown Zombies haritasının dört katı büyüklüğünde olduğu ve son sahnede, oyunun geçtiği yer olan Kamp Edward‘ı tahrip eden nükleer bir patlamanın olmadığının, aksine babasının ölümüne tanık olduktan sonra ışınlanarak ortaya çıkan Samantha‘nın tüm tesisi tahrip ettiği açıklanıyor…

Takeo Masaki, Edward Richtofen, "Tank" Dempsey, Nikolai Belinski

“Tank” Dempsey, Nikolai Belinski, Takeo Masaki, Edward Richtofen dörtlüsü ile oynayacağımız harita hikayeye tam olarak nasıl etki edeceğini zamanla göreceğiz ama babasının ölümünü gören Samantha‘nın ışınlanarak dünyaya gelip bir faciaya sebep olması -zaten birazcık ama birazcık- karışık olan hikayeyi biraz daha karmaşıklaştıracak gibi duruyor. Doktor Ludvig Maxis‘in namıdiğer, Dr.Maxis‘in tam olarak öldüğü kanıtlanmış değil. Eğer Samantha buna şahit olduysa, belki ilerleyen DLC’ler de Dr.Maxis’in de ölümünü kesin olarak görebilme ihtimalimiz var.

Ufak bir parantez açacak olursak; Dr.Maxis‘in 1918‘de bedenin, 2035‘de ruhunun ve 2036‘da da varlık olarak silindiğinin yani toplamda üç defa öldüğünü biliyoruz. Yani Samantha‘nın zamanda ileri veya geriye giderek bu tarihlerden birinde veya daha farklı bir tarihte bu ölüme şahit olması gerekiyor. Buradan nereye varacağımı bilemediğim için burada kesmek istiyorum. Baktınız ilginizi çeker gibi oldu, yorumlarda belirtirseniz bildiğim kadarıyla ve kendi komplo teorilerimle Call of Duty Zombies‘in hikayesine ayrıntılı bir bakış atabiliriz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here