Her albümünde farklı tarzları iç içe geçirmelerine rağmen özünden de hiçbir zaman taviz vermeyen ve aslında bu istikrarlarıyla takdir gören bir grup olan Amerikalı rock grubu Cage The Elephant, aylardır sabırsızlıkla beklenen yeni albümü “Social Cues“u sonunda 19 Nisan 2019 tarihinde yayınladı.

2008 yılında grubun ismini taşıyan ilk albümleriyle, özellikle hala Spotify’da da en çok dinlenme sayısına sahip olan “Ain’t No Rest For the Wicked” parçaları ile global çapta üne kavuşan grup; aynı başarıyı ikinci albümleri olan olan “Thank You Happy Birthday” ile sürdüremese de üçüncü albümleri “Melophobia” ile kendilerine yeni bir başarı sayfası açabildiler. Melophobia albümüyle birlikte artık gerçekten kendilerine ait bir tarz oluşturdular ve elde ettikleri sound 60 ve 70’li yıllardan estinler taşıyor diyebiliriz; alternatif, garaj ve psychodelic rock müziğin harmanlandığı bu albüm biri “En İyi Alternatif Müzik Albümü” dalında Grammy’e de aday olmuştu. Bu kadar iyi bir yükselişte olmalarına rağmen, üçüncü albümleri grubun baş gitarist olan Lincoln Parish‘in yer aldığı son albümdü.

Bu ayrılıktan sonra hiç frene basmayıp 2015 yılında çıkardıkları üçüncü albümleri “Tell Me I’m Pretty” ile Grammy’de En İyi Rock Albümü Ödülü‘nü aldılar. “Trouble” ve “Cold Cold Cold” parçalarının öncülüğünde bu albüm tam bir modern rock klasiği sayılacak nitelikteydi.

2017’de çıkardıkları dördüncü albümleri olan “Unpeeled” ise şu ana kadar verdikleri konserlerden seçip derledikleri en iyi akustik performanslarından oluşuyor.

Son olarak son albümleri Social Cues ise grubun özü olan alternatif havayı korumakla kalmayıp o havayı iyice geliştirmiş gibi gözüküyor. Taze çıkmış bu albümü buraya bırakıyor ve iyi dinlemeler diliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here