Cadılar Bayramı, her ne kadar başta Hristiyan ve Pagan köklerine dayansa da günümüzde dünyanın her yerinden milyonlarca insanın kutladığı bir bayram. Her yıl Ekim ayının 31’inde insanların birbirinden farklı kostümlere bürünerek kutladığı Cadılar Bayramı, yıllar içinde de birçok filme ve şarkıya konu olmuş durumda. Biz de bu yıl size Halloween korkusunu kendisine tema edinmiş 10 şarkılık bir playlist hazırladık. Keyifle dinlemeniz dileğiyle.

1. Thriller – Michael Jackson

I am not like the other guys gibi iddialı bir girişle başlayan şarkı gerek sözleri ve gerek klibiyle Cadılar Bayramı ile özdeşleşmiş şarkıların başında geliyor. Gelmiş geçmiş en iyi albümlerden biri olan Thriller’la aynı adı taşıyan şarkı size heyecan ve gerilimi iliklerinize kadar hissettiriyor.

2. Haunted – Beyonce

Beyonce’nin kendi adını taşıyan albümündeki öne çıkan şarkılardan biri olan Haunted, gerek gerilim dolu müziği ile gerekse hayaletimsi vokalleriyle bu listede olmayı hak eden şarkılardan biri.

3. Monster – Rihanna, Eminem

I’m friends with the monster that’s under my bed cümlesiyle nakaratına hızlı bir giriş yaptığımız şarkı rap kısımları ve etkili müziğiyle gecenin vazgeçilmezleri arasında.

4. Ghost – Ella Henderson

İngiliz şarkıcı Elle Henderson’ın büyük bir çıkış yaptığı şarkı olan Ghost, adı gibi bize hayaletlerle kurulmuş hayalleri etkili bir biçimde anlatıyor.

5. Monster – Jay-Z, Nicki Minaj, Rick Ross, Bon Iver, Kanye West

Bir başka canavar şarkısı da Jay-Z, Nicki Minaj, Rick Ross, Bon Iver ve Kanye West işbirliği olan Monster. Şarkı, sözleri ve sıra dışı klibiyle bu bayramın ilk akla gelen parçaları arasında.

6.  Disturbia – Rihanna

Şarkının ürpertici sözleri, klibindeki karanlık atmosfer ile ünlü sanatçı Rihanna‘nın bir araya gelmesiyle birlikte Cadılar Bayramı partilerinin vazgeçilmezi olacak bir parçaya kavuşuyoruz.

7. Dark Paradise – Lana Del Rey

Bu çılgın ve hareketli gecede bize eşlik edecek biraz daha slow şarkılar olsun diyorsanız Dark Paradise, sözlerindeki gizem ve Lana Del Rey‘in soğuk imajıyla tam size göre.

8. E.T – Katy Perry, Kanye West

Kanye West‘in korkutucu söz yazarlığının etkilerini gördüğümüz başka bir şarkı olan E.T., klip kalitesi ve bizi başka boyutlara götürem müziğiyle bu listeye koyulması gerekenler arasında.

9. Monster – Lady Gaga

Özellikle çıkış yaptığı ilk yıllarda kostüm giymenin kraliçelerinden biri olan Lady Gaga‘nın bir çok parçası Cadılar Bayramı için oldukça uygun. Sanatçının 2009 yılında çıkardığı Monster‘da bunlardan biri.

10.  I Put A Spell On You – Jay Hawkins

Yıllardır birçok farklı müzik türüyle coverlanan, en iyi coverın hangisi olduğunun bir türlü karar verilemediği bu şarkı yoğun duygusuyla Cadılar Bayramı’nda ki yavaş dansların vazgeçilmezleri arasında.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here