Kadife gibi diye tarif edilecek türden büyüleyici sesi, farklı tarzı ve birbirinden güzel şarkı sözleriyle dinleyicisinin karşısına çıkan Charlotte Cardin, tadı damakta kalan şarkılarını seslendirmeye başlayalı çok da uzun zaman olmadı. Yaklaşık iki senedir aramızda olan ve hem hüznü hem huzuru yaşatmayı başaran bu sese bir şans vermenizin zamanı geldi diye düşünüyoruz. İşte bu yüzden onu keşfetmenin ve kariyerine şöyle bir göz atmanın tam zamanı, zira kendisinin hızla yükseleceğini şimdiden hissediyoruz.

charlotte cardin ile ilgili görsel sonucu

Kasım 1994 doğumlu sanatçı Montreal, Kanada doğumlu. Müzik kariyeri henüz 19 yaşındayken katılıp birincilik elde edememiş olsa da son dört finalistten biri olmayı başardığı şarkı yarışmasıyla başladı.  Kanada televizyonlarından adını duyurduğu ”La Voix” yani dünyada bilinen adıyla ”The Voice” yarışması onun için dönüm noktası niteliğinde oldu. Çünkü 2013 yılının sonuna gelindiğinde Kanadalı pop şarkıcısı Garou’nun Au milieu de ma vie albümünde, onunla düet yapma şansını yakaladı.

charlotte cardin the voice ile ilgili görsel sonucu

Charlotte Cardin’in kendisine ait ilk solo albümü olan Big Boy 2016 yılında yayınlandı. Albüm Fransızca ve İngilizce dillerinde hazırlanmıştı ve Charlotte’ın oldukça başarılı bir çıkış yapmasını sağladı. Öyle ki 1990 yılından beri Kanada’da düzenlenen SOCAN Songwriting Awards‘ın Fransızca kategorisinde ”En İyi Söz Yazarı” dalında aday oldu.

SOCAN Songwriting Awards 2017’de Charlotte Cardin ile bir ilki yaşamış ve bir sanatçı ilk defa hem İngilizce -”Big Boy” şarkısı ile- hem de Fransızca -”Faufile” şarkısı ile- kategorilerinden aday olmuştur. Şarkı sözü yazma konusunda bu denli başarılı olan sanatçının şarkılarına geçmeden önce bu ödüllü şarkıların sözlerine de bir göz atalım.

Faufile 

Pars par là loin devant                                            Go far ahead
Ton vent m’essouffle, souffle une fois                       Your wind blows me, blows me once
Car mes plaies s’ouvrent                                         For my open wounds
Pars par ici maintenant                                           Get out of here now

Big Boy

Maybe if we try again, big boy
We could have it my way
You nailed my heart to your wall
But it was damaged anyways

charlotte cardin the voice ile ilgili görsel sonucu

Çalışma hayatına 15 yaşında modellik yaparak başlayan Charlotte Cardin sesiyle olduğu kadar farklı havası ve güzelliğiyle de sevenlerini büyülüyor. Kendisi için 10 parmağında 10 marifet var diyebiliriz. Geçtiğimiz ocakta son teklisi ”Drive”ı yayınlayan sanatçı kariyerine tam gaz devam ediyor. Eh, onu bu kadar anlattıktan sonra son sözü elbette şarkıları söyleyecek. Bu etkileyici sesi keşfetmeye hazırsanız şarkılarından oluşan bir listeyi de buraya bırakıyoruz!

 

Kaynak: 12

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here