Cumartesi, Ağustos 19, 2017

Önümüzdeki günlerin öne çıkan etkinlikleri arasında ücretsiz film gösterimleri ve canlı performanslar,  seminerler ve sergiler var. Haftanın en iyi etkinliklerden bizim seçtiklerimizi burada bulabilirsiniz.

Avluda Caz: Uninvited Jazz Band

bomontiada / 09.06.17

1920’ler New Orleans’ının geleneksel caz müziklerini günümüze taşıyan Uninvited Jazz Band 9 Haziran’da Avluda Caz konserleri kapsamında bomontiada’da sahnede olacak.

Etkinlik ücretsizdir.

 

David Lynch: The Art Life

bomontiada / 07.06.17

Sanatçı ve yapımcı David Lynch bu belgeselinde gençliğinin yanında sanat alanında görünümünü ve yaratıcı sürecini şekillendiren olayları anlatıyor.

Etkinlik ücretsizdir.

 

Yolda

Peyote Cennet Bahçesi / 11.06.17

2007-2008 yıllarında, bir adada yolları kesişen bir kısım müzisyenin ortak zevkleriyle inşa edilen samimi müzik topluluğu Yolda, tam bir anı biriktirme grubu. Yollardan topladıkları hikâyelerle, kendi deyimleriyle “bir tür yaban pop aranjmanı” çıkardılar ortaya. Daha ilk andan insanın içini ısıtan müzikleriyle, samimiyetin meşalesini yakıyorlar. Üstelik her türlü melodiyi de yakalamak mümkün; caz, reggae, dokuz sekizlik ritimler… Ne ararsanız var. Dansı parmak uçlarından yakalayan şarkılarıyla Yolda; yalnızca yolda değil, her an her yerde dinlenecek bir müzik sunuyor bizlere.

 

Asena Akan Quintet

Akbank Sanat / 07.06.17

2000 yılından günümüze birçok konser veren Asena Akan, rock, soul, flamenco, bossa nova ve caz dahil birçok stilde deneyim kazandı. 2013 yılında söz ve müzikleri kendisine ait dokuz şarkıdan oluşan ilk albümü “İstanbul’un İzleri”, ‘Z Yapım’ Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Asena Akan’ın ikinci albümü “Golden Heart” ise Kasım 2016’da yayınlandı. Akan, beste ve sahne çalışmalarının yanı sıra vocal koçluğu yapmakta; İstanbul Modern ve Bilgi Üniversitesi’nde yaratıcı müzik atölyeleri düzenlemektedir.
Asena Akan Quintet, “İstanbul’un İzleri” ve “Golden Heart”tan besteler ve Brezilya cazının sevilen örneklerinden oluşan bir repertuvarla sahne alacak.

Cosi Fan Tutte

Süreyya Operası / 09-10.06.17

W. A. MOZART

Libretto: Lorenzo da Ponte
Rejisör: Aytaç Manizade
Şef: Murat Cem Orhan
Koro Şefi: Volkan Akkoç

Jakuzi & Palmiyeler

Peyote Cennet Bahçesi / 10.06.17

JAKUZİ
Kutay Soyocak ve Taner Yücel tarafından kurulan Jakuzi, bahar başlangıcında aniden paylaştıkları “Koca Bir Saçmalık” klibiyle, yerli sahnenin damgasını müzik sektörüne vurdular.

PALMİYELER
Surf ve pop soundları ile dinleyiciye ılık bir sahil esintisi sunan Palmiyeler 2013’te kuruldu. 2015’te grubun kendi adını taşıyan beş şarkılık ilk kısa albüm yayımlandı. Yeni albümün habercisi olan iki single “Senden Haber Yok” ve “Karbeyaz”dan sonra 2017 Şubatı’nda yayımlanan ilk albüm II(Venüs) dikkatleri üzerine topladı.

 

Seminer: Ben’den Her Şey’e | Metin Hara

Zorlu PSM / 06.06.17

Metin Hara, David OReilly’nin son video oyunu Everything’in ardındaki varoluş felsefesini “Ben’den Her Şey’e” semineriyle Digi.logue Space’de ele alıyor.

 

Malignant Humour II (Stand-up in English)

kargART / 11.06.17

İki Türk komedyenin şovu İngilizce olarak gerçekleşecek.

 

Global Wellness Day 2017- İstanbul

Küçük Çiftlik Park / 10.06.17

Tüm gün sürecek ücretsiz etkinliklerde; Fitoterapi ve Akupuntur Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, Prof.Dr.Murat Aksoy, Yazar Aret Vartanyan, Detoks ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Gül Kaynak, Nefes Terapisti ve Kişisel Gelişim Uzmanı Özden Kaftan Thomas & J.D. Thomas ve alanında uzman daha birçok isim pilates, zumba, yoga aktiviteleri, kahkaha terapisi, iyi yaşam ve kişisel gelişim seminerleri ile bizlerle olacak. Çocuklar için sürpriz aktiviteler de olacak.

 

Moonlight – UNIQ Açıkhava Film Festivali

UNIQ / 11.06.17

Hikayenin merkezinde Miami’de yoksul bir mahallede büyüyen Chiron adlı bir çocuğun hayatının üç farklı dönemi ve kendi kimliğini keşfetme çabası var. The Hollywood Reporter’ın “Kimliği yüzünden dışlanmış, dünyada yalnız bırakılmış herkesin yüreğini titretecek” sözleriyle övdüğü film, eleştiri veri tabanı Metacritic’te 100 üzerinden 99 puanla “tüm zamanların en yüksek puanlı dördüncü filmi” konumunda.

 

Çellistanbul & Cello4Berlin

Aya İrini Müzesi / 11.06.17

Berlin Filarmoni Orkestrası’nın viyolonsel dörtlüsünü Çellistanbul ile buluşturan bu konserde festival dinleyicileri sekiz viyolonselin güçlü, derin ve estetik tınısının tadını çıkaracaklar.

Sanatçı Müzede! Nasıl Sanatçı Oldum: Marko Mäetamm

Pera Müzesi / 07.06.17

“Çiftdüşün: Çiftgörü” sergisi kapsamında sanatçı Marko Mäetamm “Nasıl Sanatçı Oldum” isimli çalışmasını müzenin asansör ve tuvalet duvarlarında halka açık olarak yeniden üretiyor. 7 Haziran Çarşamba günü 16:00-18:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek bu canlı çizim etkinliği ücretsiz gerçekleşecek. Bunun ardından sanatçı Mäetamm küratör Alistair Hicks ile bu çalışmasına ve sergide yer alan diğer serisi Yalanlar Alfabesi’ne dair bir söyleşi için bir araya geliyor.

 

Afro Sound Syndicate

arsenlüpen / 10.06.17

Afrika’nın muhtelif üstatlarının eserlerini icra eden Afro Sound Syndicate, benzersiz şarkı listesi ile arsenlüpen sahnesinde afrobeat sevenler ile buluşuyor.

 

Nordik Film Günleri – Kann Ingen Sorg

Akbank Sanat / 10.06.17

Göteborg’ta yaşayan Pål müzik dünyasında şöhrete kavuşma hayalleri kurmaktadır. Ama buna en büyük engel kendisidir. Kendisine yardımcı olan iki arkadaşı ve yaşadığı sıkıntılar eşliğinde onu duygusal yolculuğunda izleyeceğiz.

 

PERŞEMBE SİNEMASI 
TINY: A STORY ABOUT LIVING SMALL [UFAK: KÜÇÜLEN BİR YAŞAMIN ÖYKÜSÜ] 

Salt Galata / 08.06.17

Yönetmen Christopher Smith, 30. doğum günü yaklaşırken bir anda, hayatı boyunca hayalini kurduğu evi yapmak üzere Colorado Dağları’nda 20 dönümlük bir arazi satın alır. Hiç inşaat deneyimi olmayan Smith ile partneri Merete Mueller, tüm hayatını bir park yerinden daha küçük alanlara sığdıran ailelerden ilhamla sıfırdan başlayarak “ufak bir ev” yapmaya girişir. “Ev”in ve bir yere aidiyetin anlamına dair umulmadık dersler alan çift, bir projeyi her şeyiyle gerçekleştirmiş olmanın da etkisiyle düşündüklerinden çok daha büyük hakikatleri keşfeder.

 

Söyleşi: Beni Bul

Akbank Sanat / 08.06.17

Küratörlüğünü Merih Akoğul’un yaptığı “Beni Bul” sergisinin sanatçıları, Akoğul’un moderatörlüğünde otoportreye bakışlarını, kendi yapıtları üzerinden hikayeleri ile birlikte anlatacaklar.
Merih Akoğul, giriş konuşmasıda, otoportrenin tarihi üzerinden serginin oluşum sürecini ve küratöryel çalışmasının tüm detaylarını izleyicilerle paylaşacak.

 

 

0 Comments

Leave a Comment

POPÜLER YAZILAR

Game of Thrones’un “Gece Nöbetçileri” IKEA’dan Giyiniyor!
Türk Balesinin Zarif Kurucusu Ninette De Valois
Tüketim Anlayışımızı Yüzümüze Çarpan 20 İllüstrasyon
Filmlerinden Efsane Sahnelerle Edward Norton
Hayali Dünyalara Yeni Bir Geçit
Romantik Piyanist ve Ünlü Besteci Sergei Rachmaninoff
Dünya Tarihinden Çarpıcı Anların Fotoğrafları
Mısır’ın 4. Piramidi: Ümmü Gülsüm
Her Biri Ayrı Hikayeye Sahip 15 Fotoğraf
Mindhunter’ın Yayın Tarihi Açıklandı
Ünlü Eserleri Yumurta Kabuklarına İşleyen Sanatçı: Süreyya Noyan
Düzenin İronik Ölümsüz Senaryosu ve Brecht
Ruhumuzun Melankolik Blues Gitaristi: Yavuz Çetin
Moonlight: 3 Dönem Tek Yüz
Lana Geri Döndü: Bir Arzu Nesnesi Olarak Lust For Life
September Kimdir?

September Kimdir?

14 Ağustos 2017
Sewp: Seksi ve Ölümcül Dövmeler
19. Yüzyılda Akıllara Takılan Soru: 2000’lerde Neler Olacak?
Loving Vincent Filminden Taze Fragman
13 Ağustos 1997: South Park Yayına Başladı
Film, Dizi ve Oyun Dünyasının En Güçlü Silahlarını Yapan Demirciler
Asi ve Özgür: Şebnem Ferah
Son Zamanların En İyi Dizisi The Handmaid’s Tale İzlemek İçin 5 Sebep
Son Zamanların En Havalı Film Müzikleri
Sanatçı Tatsuya Tanaka’dan Minyatür Fotoğraf Projesi
Ciddi Miktarda Spoiler İçeren Game Of Thrones 7. Sezonun Sızan Senaryosu
Will.i.am ve Nicole Scherzinger Louvre Müzesi’ndeki Klibini İzleyin
Hannibal Geri Dönüyor!
21 Maddede Bilinmeyenleri İle Robin Williams
Fotoğraf Sanatına Damgasını Vurmuş 11 Fotoğrafçı