Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

Yaz sezonuna yaklaşırken gruplar ve sanatçılar yeni parçalarını dinleyicilerine sunmaya başladılar. Bu yeni çıkan parçalar içinde biz de en çok dikkatimizi çeken üç parçayı sizler için derledik.

1. No Pressure – The Kooks

2006 yılında çıkan ilk albümleri “Inside In  / Inside Out” ve albümde yer alan hit şarkılar “Naive”, “She Moves In Her Own Way”, “Ooh La” ile dikkatleri üzerine çekmeye başaran The Kooks son albümü Listen’ı 2014 yılında çıkarmıştı. Ne kadar bazı başarılı parçalar barındırsa da albüm grubu ilk albümlerinin gölgesi altından çıkarmayı başaramadı. Şimdi ise 31 Ağustos 2018’de çıkaracakları “Let’s Go Sunshine” albümlerinden bir single olan ve 16 Mayıs 2018 tarihinde grubun dinleyicilerinin beğenisine sunduğu “No Pressure” temiz gitar tonları ve Luke Pritchard’ın ikonik vokalleri ile grubun yeni albümde özüne döneceğinin sinyallerini veriyor.

2. Florence + The Machine – Hunger

2015 çıkışlı “How Big, How Blue, How Beatiful” Florence Welch adına inanılmaz başarılı bir albüm olmuş, “What Kind Of Man”, “Ship To Wreck” gibi şarkılar ile grubun adını listelerde üst sıralada görmüştük. Grubun yeni albümü “High As Hope” ise son albümden üç sene sonra, yani bu sene (Haziran ayının sonunda) yayımlanacak. “Hunger” single’ı 3 Mayıs 2018’te yayınlandı. şarkıda grubun uzun süredir başarılı bir şekilde kullandığı organik piyano sesinin yanında Florence Welch’in kendine özgü vokalleri dikkat çekiyor. Büyük bir risk almayarak önceki albümdekine benzer şekilde yazılmış bir parça olsa da “Hunger” kesinlikle grup adına başarılı bir iş olmuş.

3. Nothing But Thieves – Crazy

Çok başarılı bir çıkış albümünden sonra ikinci albümlerini “Broken Machine” adında geçen sene çıkaran grup, ilk albüm kadar olmasa da belli düzeyde ilgi çekmeyi başarmıştı. Şu an ise büyük ihtimalle bir albümden bağımsız bir single ile karşı karşıyayız ve üstelik bu single bir cover. Grubun 27 Nisan 2018 tarihinde yayınladığı single Gnarls Barkley’in “Crazy” parçasının coverı, fakat parçanın orijinal versiyonunu dinleyenlerin büyük olasılıkla Nothing But Thieves versiyonunu dinledikten sonra iki versiyon arasındaki inanılmaz fark hemen dikkatlerini çekecektir. Gnarls Berkley’in parçada yarattığı Soul havasını neredeyse tamamen ortadan kaldıran Nothing But Thieves, oraya Joy Divison/New Order’ın klasik sesinden esinlenen modern atmosferik bir Alternatif Rock parçası çıkarmış. Elektronik müziğin yanında distortionlı organik enstrümanları da duyabildiğimiz yorumun başarılı bir iş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu parçaların yanında yeni John Mayer, Guns N’ Roses ve Arctic Mokeys(Four Out Of Five single’ı) parçalarının da yayınlandığını hatırlatmadan geçmeyelim.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here