Evet, çok bekletmedim ya? İşte o malum yazının ikinci kısmı ile beraberiz. Orijinal 6’lı yazısında, Avengers ekibinin o meşhur 6 karakterini çiftler olarak inceliyoruz. Çünkü bu insanlar bize 11 yıl kadar gözüktüler ve hafızamızda birer yer edindiler. Peki neden? Bize neler anlattırlar? İlk yazının meraklısı için linki şuraya veriyorum. 2.kısım için gelenleri ise yazıya alıyorum.

Thor

Bu adamı göbekli gördük sonunda. Neden? Niye? İşte bunun bütün sebebi aslında bu adamın hikayesinde yatıyor. 9 diyarın tapındığı tanrılar krallığının prensisiniz, bir gün babanızla kavga ettiğiniz için dünyaya yollanıyorsunuz. Üstelik abiniz de hain olup size düşman kesiliyor. Dünyada bir kadına aşık oluyorsunuz, o kadın için uğraşıyor ve kahramanı oluyorsunuz ve pat. Tanrılar şehrine geri dön. Bu olay bile, Thor filminde başlı başına bir hüzünken bu adama bir sürü şey oluyor. Abisinin kötü bir uzaylıya uşaklık yapması yüzünden, Avengers’a katılıyor. Abisini tutuklayıp kafasını rahatlatmışken, sevgilisinin içine, en eski düşmanının aradığı silah yerleşiyor. Bu olay yüzünden annesini kaybediyor.

Bu daha Age Of Ultron’a gelene kadarki süreç. Bundan sonra iyice çetrefilleşiyor. Burada atalarının kıyameti olan Ragnarok’tan haberdar oluyor ve filmin sonunda bunu önlemek için gidiyor. Ragnarok filminde ise daha en baştan babasını kaybetmesine rağmen halkını kurtarmak için kendi kıyametleri olan Ragnarok’u kendi eliyle başlatıyor. Ondan da kurtulduk derken, hoooop. Halkının yarısı, abisi ve en sevdiği arkadaşı da Thanos tarafından katlediliyor. Bunlara rağmen, son bir gerilim ile ayaklanıyor. İntikam için düşmana saldırıyor ve bam.

Hiçbir işe yaramıyor! Bu adam göbek salmasın da ben mi salayım? Endgame’de bu adamı bu kadar depresif görme sebebimiz aslında pek de anlaşılmayacak bir şey değil. En güçlü halini görmeyi hepimiz bekliyorduk. Daha az güçlü de olmamasına rağmen, depresif Thor görmekten hoşlanmadık. Ancak, dedik ya bu adamın yaşadıkları da kolay olmadı. Bunu kabullenmek lazım.

Hulk/Bruce Banner

İşte, sorguladığımız bir adam daha. Kabul edelim hepimiz bu halini çok bekledik ve hepimiz bu haline çok şaşırdık. Evet, bu adam Profesör Hulk ama neden daha çok Yeşil Dev Bruce Banner gibi duruyor? Bunu isterseniz biraz daha önceki filmlere giderek açıklayalım.

Bu adam en başından beri Hulk denen bu şeyi istemiyor. İlk filmimizde bile çatışmamız Hulk’ı içimizden çıkarmaktı. Peki sonuç? Hulk çıksın veya çıkmasın, Hulk’a ihtiyaç var. Yeşil devimiz Natasha Romanoff tarafından bulunduğunda Bruce Banner kendi halinde bir doktordu. Hulk’a birilerinin ihtiyacı olacağını biliyordu.  Bu yüzden ekibe sadece Hulk ile değil aynı zamanda kendi aklıyla da yardım etmek istedi. Avengers üyeliği boyunca bu adam tek bir şeyden şikayet etti. Hulk kişiliğinin başka biri olmasından. 

Hulk New York’u dağıtır, faturası Bruce Banner’a. Hulk, Scarlet Witch tarafından kontrol edilir, fatura yine Banner’ın. Bütün bu yaşananlar sonunda bu adam içindeki yeşil devi bastırmaya çalıştı ve sonunda Hulk dışarı çıktı. İki sene boyunca da içeri girmedi. Uzayda, adını dahi bilmediği bir gezegende, Thor gelene kadar dövüşlere katıldı. Thor’un onu kurtarmasıyla ve Bruce Banner’ın fedakarlığıyla Hulk en son çıkışında Asgard’ı kurtarmak için mücadele verdi. Bunun sonucunda da dünyaya dönecekti. Belki de bir daha hiç ortaya çıkmamak niyetiyle. 

Sonra Thanos geldi. Thanos’un mesajını dünyaya ileten Hulk olmasına karşın, dünyaya yardım etmek istemeyen Hulk’tı. Dünya Hulk’ı sevmiyordu. Hulk bunun bilincindeydi. Ortaya çıkamazdı. Infinity War sonrası, Banner’ın Hulk kişiliğiyle birleşmesinin tek sebebi buydu. Birileri Hulk’a ihtiyaç duyduğunda, kararı Hulk’a bırakmamak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here