Steam Yaz İndirimleri hengamesi ile sizin bu hafta oyuna boğulduğunuzu biliyorum. Çok incelemek istediğim bir kaç oyun olsa da bu yüzden bunu es geçmeliydim. Ancak yazacak konulara bakarken yine hiç değinilmemiş bir konu buldum. Sanki Avengers: Endgame izledik ve bitti gibi davranılmış ve bu konuya hiç kimse değinmemişti.

Elbette film bazında yorumları yapıldı fakat ”22 filmdir biz ne izledik?” konusuna kimse değinmedi. Özellikle bu ilk Avengers ekibimizin neden ”The Original 6” olduğu konusuna değinmemiz gerektiği için her birini tek tek ele alacağım bir yazı ile karşınızdayım.

The Original 6

Şimdi ”Neden, Avengers değil de The Original 6 diyoruz?”konusuna gelecek olursak. Açıkçası Önce Iron Man ile başlayıp, Hulk ile devam eden ve süreç boyunca şekillenen bu plan boyunca, yapılan değişikler sadece 6 karakterin hikayesinin dışında yapıldı. Genel olarak; şeması çizilen bu 6 karakter haricinde, geri kalan tüm karakterler  bir sonraki aşamanın önemli parçaları olarak yerini buldu. İşte bu yüzden bu 3 yazılık seride, tüm karakterlerin hikayesini tek tek ele alacağım.

Hawkeye

Bu mükemmel ötesi nişancı karakterimizi, ilk olarak Thor filminde tanımıştık. Loki’nin kontrolünden kurtarılıp Avengers ekibine katılmıştı S.H.I.E.L.D. ajanımız. Avengers: Age Of Ultron’a kadar da hikayesinde pek bir derinlik yoktu. Ancak 2.film bize süper kahramanlarımızdan zayıf gözükmeyen bu adamın, aslında bir kaç süper kahraman tanıyan aile babası olduğunu göstermişti. Bu sayede onunla biraz daha bağ kurabilmiştik.

Bu filmden ve Avengers’dan öncesinde de S.H.I.E.L.D.’da çeşitli olaylarda görev almış adamımız, bu film ile emekli olacaktı ki ekibinin yardımına bir kere daha koştu. Captain America: Civil War ile Captain America’nın tarafında durduğu için hapsi boylayan adamımız, bu sefer de sözleşme ile ailesinin yanına dönüp, mutlu bir hayat yaşayacağına inanmışken, ailesi bu sefer de toz oldu.

Hikayesinin, 5 yılından mahrum kaldığımız süreçte, Ronin kimliğine bürünmüş. Niye bilmesek de derdinin dermanını Japon mafyası keserek ve onlara Japonca havalı bir şeyler söyleyerek aramıştır. Endgame sırasında da ailesini geri getirmek umuduyla ekibin yardımına koşan adamımız, Ruh Taşı için çok sevdiği arkadaşı Natasha’yı kaybederek ailesini kurtarmış ve koca seri boyunca gözümüzde yalnız ve kendi halinde bir adamdan ailesi için her şeyi yapabilecek bir babaya dönüşmüştür.

Black Widow 

Iron Man 2’de sadece, Pepper Pots’u kıskandırmak için etrafta dolaştığını sandığımız bu güzelliğin birden bire ajan olarak karşımıza çıkması ile şaşkınlığa uğramıştık. İşte o şaşkınlığımızdan tutup, Hawkeye ile olan yakınlığı ve ekipte bir S.H.I.E.L.D. ajanının yapabileceği şeylere koşturmalarıyla onu Avengers’ta gördük. Steve Rogers ile beraber gittiği görevlerden birinden sonra Captain America: The Winter Soilder hikayesine yol açacak şekilde yolları kesişmişti.

Bu film boyunca gördüğümüz duygusal yakınlığın arkadaşlıkla sonlanması üzerine Avengers: Age Of Ultron’da Bruce Banner ile yakınlaştıysa da şansı pek de yaver gitmemişti. Ekibin yalnız güzeli, Civil War’da Tony Stark’ı haklı bulsa da duygusal yakınlığından dolayı film sonunda Captain America’nın tarafında yer aldı.