Çıkan oyunları beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, Haziran, Mayıs ve Nisan ayları oyun dünyası adına oldukça renkli aylar oldu. Haziran ayının son günlerine geldiğimizde, gelecek ay yayınlanacak oyunlara sizin için şöyle bir göz attık. Fakat size dürüst olmak zorundayız, Ne yazık ki rezalet bir ayla karşı karşıyayız. Switch konsolu için fena olmayan oyunların çıkacağı Temmuz ayı; PS4, Xbox One ve PC platformları için pek bir şey vadetmiyor. Listeyi şöyle bir inceleyelim.

Yeniden Yapımlar/Farklı Platforma Çıkanlar

Temmuz ayı yapımcılar için oldukça sessiz geçecek. Bu ay yayınlanacak birçok oyun, daha önce başka bir platformda halihazırda satışa çıkarılmış durumda. Diğer bir kısmının da artık grafikleri eskidiğinden dolayı remastered versiyonları tasarlanıyor. Kısacası bu ay göreceğimiz oyunları biz zaten görmüştük diyebiliriz.

1) Jurassic World Evolution (3 Temmuz 2018)

Haziran ayının 12’sinde yayınlanan bu oyunun fiziksel kopyası 3 Temmuz 2018’de satışa sunulacak. Ortalama üstü puanlar alan Jurassic World’ün yurtdışındaki oyun medyasından aldığı ortalama puan on üzerinden yedi diyebiliriz.

2) Red Faction Guerilla Remastered (4 Temmuz 2018)

2009 yılında yayınlanan First-Person Shooter oyunu Red Faction: Guerilla’nın kaplamaları yüksek çözünürlüklü olarak baştan tasarlanıyor ve 4 Temmuz 2018 tarihinde karşımıza çıkıyor.

3) Mushroom Wars 2 (5 Temmuz 2018)

Daha önce PC platformunda oynanabilir durumda olan, şimdi de Nintendo Switch platformuna çıkış yapacak olan Mushroom Wars, Zillion Whales tarafından geliştiriliyor. Oyun bir el konsolunda oynanacak olmasına rağmen gerçek zamanlı strateji türünde olacak.

4) Warhammer 40,000: Inquisitior – Martyr (5 Temmuz 2018)

Yine eski bir oyunla karşı karşıyayız. 2016 yılında yayınlanan Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr Temmuz’un beşinci günü PS4 ve Xbox One platformlarına çıkış yapacak.

5) Megaman X Legacy Collection 1+2 (24 Temmuz 2018)

Bu ay çıkacak bir klasik daha. CAPCOM tarafından senelerdir piyasaya sürülen Megaman serisi; Switch, PS4, PC ve Xbox One konsolları için bir derleme ile daha karşımızda olacak. Koleksiyonun çıkış tarihi ise 24 Temmuz olarak görünüyor.

6) No Man’s Sky (24 Temmuz 2018)

PC oyuncularının umutlarını yerle bir eden No Man’s Sky şimdi de Xbox One oyuncularına göz dikti diyebiliriz.

7) Captain Toad: Treasure Tracker (13 Temmuz 2018)

Nintendo Switch ve Nintendo 3DS konsolları için yayınlanacak olan Captain Toad: Treasure Tracker, Switch’e bu ay gelen en keyifli oyun diyebiliriz. Tanıdık bir sima olan Captain Toad’un maceralarını yeni nesile taşıyan bu oyun, hem ailenizle hem de tek başınıza oynayabileceğiniz bir yapım olmuş.

Bu Ayın Yeni Oyunları

Neyse ki Temmuz ayı yapımcılar adına yalnızca platformlara oyun portlayarak ya da kaplama düzenleyerek geçmiyor. Bu ay ilk kez çıkış yapacak oyunları aşağıda listeledik. Switch’in yükselişinin devam ettiği görülürken diğer platformlar oldukça durgun durumda.

1) Earthfall (13 Temmuz 2018)

Bu ayın en iddialı yapımlarından birisi Earthfall diyebiliriz. First-Person Shooter türündeki bu yapım ayın 13. gününde PC, PS4 ve Xbox One platformları için yayınlanacak. Oyun uzaylı istilası temasını işleyen bir shooter oyunu olacak.

2) Octopath Traveler (17 Temmuz 2018)

İki boyutlu bir J-RPG olan Octopath Traveler, Square Enix tarafından Nintendo Switch platformu için geliştirildi. Oldukça geniş bir dünyaya sahip olan oyun birden fazla karakterle oynanabiliyor.

3) Sonic Mania Plus (17 Temmuz 2018)

Bir SEGA klasiği olan mavi kirpi Sonic, yeni nesile Sonic Mania Plus ile adım atıyor. Switch, PS4, PC ve Xbox One konsolları için yayınlanacak olan Sonic Mania Plus, oldukça eğlenceli görünüyor.

4)The Banner Saga 3 (24 Temmuz 2018)

The Banner Saga 3, Megaman Legacy Collection ile aynı gün piyasaya sürülecek. Sıra tabanlı bir strateji oyunu olan The Banner Saga; PC, Xbox One, Nintendo Switch, PS4 ve MAC platformlarında oynanabilir olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here