Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

12 sanatçının çizim, heykel, kod, metin, film ve karma medya enstalasyonu gibi çeşitli alanlardaki düşünsel eserlerini kapsayan Gelecek Anlatıcıları (Future Tellers) Sergisi 13 Eylül’de Zorlu PSM Digi.logue Space’te kapılarını sanatseverlere açıyor.

Gelecek, tüm insanların merak ettiği bir konu. Bu sergi bizlere “gelecekteki insanı” anlatıyor olacak. Genelde sanat ile teknolojinin kesiştiği nokta, teknolojinin medya aracı olarak kullanılmasıdır. Gelecek Anlatıcıları bunun aksine, insanları gelecek ve teknoloji kavramları üzerine düşünmeye ve sorgulamaya itiyor. Yıllar sonra teknoloji ne kadar gelişmiş olacak, bizlere ne kadar faydalı olacak ya da bizleri ne kadar esir almış olacak?

12 sanatçı, sergide birer anlatıcı olarak görev yapacak. Bizlere gelecekteki teknolojinin ne kadar gelişmiş olacağını ve biz insanların hayatında nasıl bir yer kaplayacağını tahayyül ettirecek. Katılanlar, kendilerini bir nevi ütopyanın içerisinde bulacaklar.

İnsan hayatında teknolojinin önemi ve etkisini insanlara sunmayı amaçlayan Gelecek Anlatıcıları, bu işi yaparken metodoloji olarak felsefeyi kullanıyor. Bu nedenle Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde, 28 Eylül’de, aynı başlıklı, sanat ve teknoloji alanında tanınmış konukların ağırlanacağı bir zirve düzenlenecek. Katılım ücretsiz olacak.

future tellers sergi ile ilgili görsel sonucu

İlerleyen zamanda teknolojinin sınırlarının nerelere varacağı konusunda hayal gücünü zorlamak isteyen herkes 13 Eylül – 30 Ekim tarihleri arasında Zorlu PSM içinde yer alan Digi.logue’daki Gelecek Anlatıcıları Sergisi’ne katılmalı!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here