Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Hollywood yönetmeni Brian De Palma, Harvey Weinstein skandalı ile ilgili bir korku filmi senaryosu yazdığını açıkladı.

1970li ve 1980li yıllarda korku filmi Carrie’nin ve gerilim filmi Scarface’in yönetmenliğini yapan De Palma, Weinstein skandalını yakından takip ettiğini dile getirdi.

Geçen hafta New York polisine teslim olan Weinstein’e çok sayıda tecavüz ve taciz suçlamaları nedeniyle dava açılmıştı. Avukatları ise tüm bu iddiaları reddediyor.

De Palma, AFP’ye verdiği röportajda davaya katılan çoğu kişiyi tanıdığını ve yıllardır bu konu hakkında bir sürü şey duyduğunu belirtti.

Yönetmenlerin, oyuncuların güvenini ve sevgisini elde edip, bunları açgözlülüğü ya da arzuları için olabilecek her seviyede ihlal etmek bence yapılabilecek en kötü şeydir.

De Palma, Fransız bir yapımcı ile çalıştığı bu hikayenin kahramanının ismi Harvey Weinstein olmasa da sektördeki bu istismarla savaşmakla ilgili olacağını dile getirdi. Ayrıca, cinsel taciz ve istismara karşı başlatılan #MeToo hareketinin filmlerinin konusunu ve üretim şeklini temelden değiştirdiğini belirtti.

Kadınların estetik algısını kontrol ederek neler yapacaklarını izlemek ilgili çekici olacak. Onların bakış açılarının bizimkinden farklı olup olmadığını görmek ilginç olurdu. Çünkü bu zamana kadar tüm filmler erkek bakış açısıyla, erkeklerin ne gördüğüyle ilgili.

Kaynak

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here