Rekorlara imza atan HBO dizisi Game of Thrones, bu sıralar çok konuşulan bir hayran teorisi ile her zamanki gibi gündemde. İzleyenleri hayrete düşüren teoriye göre bazı ayrıntılar incelendiğinde Night King ve Bran Stark’ın aynı kişi olabilme ihtimali gün yüzüne çıkıyor! İddiayı ortaya atan kitle doğruluğundan neredeyse şüphe duymuyor fakat doğruysa Bran ve Jon arasında geçecek olayları tahmin bile edemiyoruz.

Bran Stark son sezonlara kadar dizinin silik karakterlerinden biriydi. Şu an baktığımızda dizinin en kilit isimlerinden biri sayılıyor. Bran’in güçlerinin Wylis’in Hodor olmasını sağladığını ve bir gün onun ve Meera’nın hayatını kurtarmasına sebep olduğunu gördük.

06×05 bölümünde Bran, Üç Gözlü Kuzgun güçleriyle Night King’in yaratılışına tanık olmuştu ve talihsiz bir şekilde dokunuşuna maruz kalmıştı. Bu iki olay, bu iki karakter arasında güçlü bir bağlantı olduğunu zaten gösteriyor. Night King ve Bran’in birbirlerine çekilmesinin nedeni hayranlara göre aslında aynı zaman çizgisinde, farklı noktalardaki aynı kişi olmaları.

Teorilere göre geçmişe güçleri sayesinde gidebilen Bran Stark, Ak Gezenler’in istilasını önlemek amacıyla Aegon Targenyen ile konuşmak için zamanda yolculuk yapıyor. Geçmiş bölümlerde Deli Kral’ın “hepsini yak” seslerini duyduğunu ve bu sesler yüzünden delirdiği anlatılmıştı. Bu sesleri ona söyleyenin Bran olduğu düşünülüyor.

Başka bir ayrıntı olarak, Bran bir bölümde Ak Gezenler’in Ormanın Çocukları tarafından yaratıldığı ana gitmişti. Sahneye tekrar dikkatlice baktığımızda, yaratılma sırasında Bran’in, Gece Kralı’na dönüştürülen adam ile aynı hisleri yaşadığını, benzer mimiklerde bulunduğunu görüyoruz. Hayran teorilerine göre bunun nedeni aynı kişi olmaları.

Son olarak Üç Gözlü Kuzgun Bran’in “nasıl uçacağına” dair bir kehanette bulunmuştu. Gece Kralı’nın Viserion’u bir buz mızrağı ile öldürüp onunla uçmasıyla, bu teori de güç kazandı.


Dizide Bran Stark karakterini canlandıran Isaac Hempstead-Wright bu teori hakkında açıklama yaptı. Wright, Bran Stark’ın Game of Thrones’un en güçlü karakterlerinden biri olmasına rağmen onun karanlığa doğru ilerlemeye mahkum olmadığına inandığını söyledi ve şunları ekledi:

“Bence onların (Gece Kralı ve Brank Stark) aynı kişiler olmasından ziyade ikisinin de Westorus’un en eski varlıklar olduğunu kabul etmek daha makul. Üç Gözlü Kuzgun’un varlığının ne kadar eski olduğunu ancak Tanrı biliyor, Gece Kralı’nın ise tarihin başlangıcından beri var olduğuna inanılıyor.”

“İkisinin de Ormanın Çocukları tarafından yaratıldığını biliyoruz. Bu iki karakterin de çok büyük güçlere sahip olduklarını düşünebiliriz, ancak bunların bir tanesi nefret ve şiddetten tarafından yönlendirilip başka hiçbir şey bilmeyen Frankestein’in canavarı.”

“Bran’in ise şu an kadar güçlerini hep iyilik için kullandığını gördük. Night King’in neden insanlığı yok etmekle takıntılı olduğunu bulmak istiyorum. Bu iddianın doğruluğu için ise önümüzdeki sezonu beklemek zorundayız.“

Bu zaman atlamalı teori gerçekse, o zaman Bran’in hikayesi yıkıcı bir son yaşayacak demektir. Sadece onu binlerce ölümden sorumlu kılmakla kalmayıp, aynı zamanda ileride çok kötü şeyler yaşayacağı anlamına geliyor. Jon’un Night King’in saltanatını durdurabilecek tek kişi olduğunu da göz önüne alırsak, can alıcı sahneler bizi bekliyor demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here