Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
8

18 Aralık 1963 doğumlu ABD’li oyuncu ve film yapımcısı Brad Pitt; Seven, Fight Club, The Curious Case Of Benjamin Button gibi imzası olan her filmde adından söz ettiren isimlerden.

Pitt, oyunculuğun yanı sıra, yapımcılık kariyerinde de büyük başarılara imza atmıştır.

2006 yapımı The Departed ile En iyi Film Oscarı, 2014 yapımı 12 Yıllık Esaret filmiyle en iyi film, en iyi uyarlama senaryo ödüllerini kazanmıştır.

Bugün sizlerle bu başarılı yıldızın; Brad Pitt’in 8 bilinmeyenini paylaşıyoruz…

1 – Üniversitesiyi Mezun Olmasına İki Hafta Kala Bıraktı

Missouri Üniversitesinde Gazetecilik bölümünde, mezuniyetine sadece iki hafta kala fevri bir kararla okulu bırakan oyuncu, verdiği bir röportajda bu konuyu şöyle dile getirdi;

Bu kararı almam mezuniyet dönemine geldi ve herkes, tüm arkadaşlarım iş arıyordu bense henüz bunun için hazır olmadığını fark ettim…

Arabama eşyalarımı topladım. Mezun olmaya iki hafta kala LA’a taşındım.

Son iki haftayı bitirmememin nedeni sadece bittiğimi hissetmemdi. Onunla işim bitmişti. Nereye gitmek istediğimi biliyordum. Bir yönüm vardı.”

2 – Los Angeles’a Geldiğinde Beş Parasızdı

Los Angeles’a 1986’da ilk geldiğinde cebinde sadece 325 dolar vardı ve bu nedenle bir süre Rock sanatçısı Melissa Etheridge’nin kanepesinde uyudu.

3 – Çocuklarının Kendisini Google’da Aratmaları Yasaktır

6 Çocuğa sahip olan Brad Pitt’in çocuklar konusundaki hassasiyetini biliyoruz.
Anne ve baba olarak görevimiz, çocuklarımıza hayatta yapmak istediklerini bulma konusunda yardımcı olmak” diyen Brad Pitt, çocuklarının ebeveynleri hakkında başka insanların düşündüğü şekilde düşünmelerini istememesini öne sürüyor ve çocukların bilgisayarlarında anne ve babalarının isimleri engelli olduğunu söylüyor.

4 – Çok Dindar Bir Ailede Yetişmiş

Bir dergiye konuşan Pitt, çok dindar bir ailede yetiştiğini ama bunun sonucunda ateist olduğunu söyledi. Pitt, çocukluk çağlarında çok sıkı bir dini terbiye alarak büyüdüğünü anlattı.

Ayrıca “Babam bize dini kurallara göre ne yapmamız ya da yapmamamız gerektiğini sürekli anlatırdı” diyor.

5 – Tavuk Kostümüyle Çalışmış

Bulunduğu yere kendi emekleriyle gelen Brad Pitt, ünlü olmadan önce para kazanmak için Hollywood’daki El Pollo Loco restoranında tavuk kostümü giyip dans ederek müşteri çekmekle görevliymiş.

6 – Çin’e Girmesi Yasaktır

II. Dünya Savaşı yıllarında ülkesinden uzaklaşarak Himalayalar’a giderek Tibet’e kaçan Harrer’ın, Tibet halkının Çin’den gördüğü zulme tanık olmasını konu alan 1997 yapımlı Film “Tibet’te Yedi Yıl”dan sonra Pitt’in Çin’e girmesi yasaklanmıştır.

7 – Matrix Filmi İçin Başrol Düşünülmüştür

1999’da gösterime giren, senaryosu Wachowski Kardeşler imzalı  bilim kurgu, aksiyon-gerilim türlerindeki “Matrix” filminde başrol için düşünülen ilk isim olmasına rağmen, rol daha sonra Keanu Reeves‘e verilmiştir.

8 – Alman, İrlandalı, İskoç, Galli

İngiliz kökenli olmasına rağmen genlerinde Alman, İrlandalı, İskoç, Galli soyu da bulunmaktadır. Pitt bu konuda;

Muhtemelen… İrlandalı-İskoçlar, bölgede yerleşmiş Almanlar… Yerli Amerikan Kızılderilileri… Biliyorum bazı Seminole ve bazı Cherokee Hintli genlerine sahibim” diyor.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
8

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here