Türkiye gişe verilerine göre 4-10 Mayıs haftasında Box Office listesinde zirve değişikliği olmadı. Zirvenin taze sahibi “Avengers: Infinity War” zirveyi kaptırmazken, geçtiğimiz hafta sonunda listenin yarısı vizyonun taze yapımlarından oluştu.

Listenin bu haftaki galibi de beklenildiği üzere Avengers: Infinity War oldu. Marvel‘ın 60’tan fazla çizgi roman kahramanını bir araya getiren devam halkası, Türkiye’de 406.148 seyirciyle 2. haftayı kapatmış oldu. Film 2 haftada toplam 1.530.790 seyirciye ulaşmayı başardı.

Listenin 2. filmi gişede büyük başarı elde eden “4N1K”nın devam halkası 4N1K 2 oldu. Genç okurların kalbine taht kuran roman serisinin beyaz perde uyarlaması ilk hafta toplamında 119.204 seyirciye ulaştı.

Listenin 3. filmi sevilen yerli komedi ikilisi Ahmet Kural ve Murat Cemcir’i yeniden beyaz perdede izleyici ile buluşturan Ailecek Şaşkınız oldu. İlk hafta sonunda tüm zamanların en iyi mart ayı açılışı rekorunun yeni sahibi olmayı başaran yerli komedi filmi, başarısını devam ettirerek bu hafta toplamda 76.132 seyirci tarafından izlendi. 10. haftasını geride bırakan film toplamda 3.907.994 seyirciye ulaştı.

Listede ilk 3 geride kalırken, yerli yapımların ağırlığı değişmedi. Listenin 4. filmi BKM‘nin sevilen komedi yıldızlarını bir araya getiren Cici Babam oldu. “Güldür Güldür” ekibinin fenomen haline gelen oyuncularıyla bir aile komedisi yaratan “Cici Babam” 3. haftanın kapanışını 70.807 seyirci ile yapan film toplamda da 375.866 seyirciye ulaşmış oldu. Listenin 5.sırasında ise vizyonun animasyon yapımlarından biri yer buldu. İlk filmiyle çocuk seyircilerin gönüllerine taht kuran “Maşa ile Koca Ayı”nın devam halkası Maşa ile Koca Ayı 2: Sonsuz Arkadaşlık 3.haftanın kapanışını 61.578 seyirci ile yaptı. Bir çok Youtube fenomenini bünyesinde toplayan film toplamda da 384.132 seyirciye ulaştı.

Listenin geri kalanındaki filmlerin gişe bilgilerine Box Office Türkiye‘den ulaşabilirsiniz.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here