Gearbox ve Take – Two, geçtiğimiz akşam Bordelands 3 için bir canlı yayın etkinliği düzenledi. Bu canlı yayın etkinliği sırasında ise hem oyuna ait görselleri, hem oynanış videosunu, hem de oyunla ilgili merak edilen detayları açıkladılar. Biz de, bunları sizler için derledik.

Bu canlı yayın etkinliğinde ilk olarak oyunun oynanış görüntüleri dikkat çekti. Bunun yanı sıra, Gearbox CEO’su Randy Pitchford, oyunun hikaye modu ile ilgili iddialı konuştu. Söylenene göre, Borderlands 3’ün ana hikayesi, 30 saatten fazla sürecek. Yani oldukça uzun bir yolculuk bizleri bekliyor olacak.

Paylaşılan yayını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Oynanış görüntüleri ise, 59. dakikadan itibaren başlıyor.

Buna ek olarak, Borderlands 3‘te mikro ödeme yöntemlerinin olmayacağı da açıklandı. Gearbox CEO’su Randy Pitchford, “free to play” oyunlardaki gibi, mikro ödeme odaklı bir oyun geliştirmediklerinin de üzerinde durdu. Ayrıca, oyunun tasarım direktörü Paul Sage, kişiselleştirme ve kozmetik amaçlı ögelerin ödeme karşılığında olmayacağını da duyurdu. Yani, ancak verilecek gerçek para karşılığında karakteri özelleştirmeye yönelik kozmetik ürünler alınabilecek.

Oyunun Deluxe sürümünün, üç kozmetik paket ile geleceği de açıklandı. Bu kozmetik paketlerin içinde ise, bir silah paketi, XP ve ganimet düşürme takviyesi bulunacak. İşin ilgi çekici yanı ise, XP ve ganimet düşürme takviyesinin kozmetik pakette olması olacak. Zira bunlar, direkt olarak oyunun oynanışını değiştirmeye yönelik ögeler. Bu konuyla ilgili ise, 2K şu açıklamaları yaptı:

“Oyundaki gelişimin ve yağmalama sistemlerinin dengesini çok ciddiye alıyoruz. Borderlands 3’teki bu sistemlerin; Deluxe, Super Deluxe ve Collector’s Edition’ların sağlayacakları faydaların ince ayarlamalarını halen yapıyoruz ama şu aşamada onaylayabiliriz ki hem ganimet hem de XP takviyelerinin seviyeleri sınırlı olacak ve önceki Borderlands oyunlarındaki takviyeler gibi belirli teçhizat parçalarıyla bağlı olacaklar. Amacımız, oyunculara anlık takviye sağlamak ama Borderlands 3 deneyiminin geneline işleyecek bir şey değil.”

Oyunun Xbox One, PlayStation 4 ve PC için satışa sunulacağını söyleyen ekip, piyasaya sürüm tarihi olarak 13 Eylül 2019‘u işaret etti. Ayrıca oyunun, PC platformu için Epic Games Store‘da satışa çıkacağını da dile getirdiler.

Bunlar haricinde, Chris Brock, Borderlands 3’ün, Xbox One‘da 30 FPS‘te çalışacağını ancak Xbox One X‘te ise 60 FPS‘te çalışacağını ve 4K çözünürlükte olacağını açıkladı. Oyunun PlayStation 4 Pro versiyonu için ise, henüz bir açıklama yapılmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here