Türk televizyon tarihinin en unutulmaz dizilerinden biri olan Behzat Ç., altı yıllık verdiği aranın ardından internet dizisi olarak BluTV’de geri dönmüştü. Hikaye devam etti etmesine fakat edinilen bilgilere göre dizi ekibi ve BluTV yeni bir sezon için anlaşamadı. Behzat Ç.’nin beşinci sezon çekimleri başlamadan iptal edildi.
Son dönemde internetteki diziler, TV dizilerine karşı büyük bir üstünlük göstermeye başlamıştı ve daha önce çeşitli nedenlerden dolayı iptal edilen TV dizilerinin internet dizisi olarak geri dönmesi isteniyordu. İzleyicilerin bu istediği karşısında BluTV, söz konusu dizilerden birisi olan Behzat Ç.’yi dördüncü sezonuyla ve yeni formatıyla yayınlamıştı.
Aradan 6 yıl geçmesine rağmen Behzat Ç., her ne kadar eski havasını veremese de tekrar gündeme oturmuştu. Eksiklere rağmen dizinin kadrosundaki yeni isimler, izleyicinin gözünde sevilmeye başlamıştı. İzleyiciler tam yeni Behzat Ç.’ye alışmışken 9 bölüm süren tadımlık giriş hikâyesinin sonuna gelmiş bulunmaktayız.
BluTV, dizinin 45 dakikalık süresini 60 dakikaya çıkaracağını ve yeni sezon çekimlerinin de yakın zamanda başlayacağını duyurmuştu. Hatta yeni sezonda Harun gibi klasikleşmiş karakterlerin geri döneceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Nitekim edinilen son bilgilere göre Behzat Ç., beşinci sezon için yapım öncesi aşamasındayken iptal oldu.

Dizide Behzat’ın ağabeyi Şevket’i canlandıran Ege Aydan, bugün Instagram hesabındaki bir gönderisine yapılan yoruma yanıt verdi. Aydan yeni sezon hakkında soru soran bir takipçisine, “Proje durdu ne yazık ki anlaşamadılar” şeklinde yanıt verdi. Aydan, yorumunu bir süre sonra sildi. Böylece bir süredir ortalıkta dolaşan iddiaların gerçek olduğu da anlaşılmış oldu. Muhtemelen BluTV, Behzat Ç. hayranlarını üzmemek için şimdilik bir açıklamada bulunmuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here