Blizzard Entertainment’ın, her sene geleneği olan, Blizzard oyunlarını sevenler için düzenlediği dev etkinlik BlizzCon, bu sene 1-2 Kasım tarihlerinde Amerika’nın California eyaletinde yer alan Anaheim Convention Center’da gerçekleşecek. Etkinlik biletleri ise, 4 Mayıs Cumartesi ve 8 Mayıs Çarşamba olmak üzere iki farklı günde satışa sunulacak.

Bu sene, BlizzCon deneyimini daha keyifli hala getirmek için, fuardan önce Fuar Öncesi Şenlikleri (Pregame Festivities) daha büyük önem taşıyacak. Ayrıca, farklı bilet seçenekleri ve daha geniş bir etkinlik alanı ile karşımıza gelecek.

Dediğimiz gibi, fuara katılmak isteyenleri 3 farklı bilet seçeneği bekliyor. Biletlerin her biri, beraberinde çok özel iki hatıra figüründen biriyle birlikte geliyor. Katılımcılar Warcraft‘ın 25. yılı anısına üretilen Orc Savaşçısı (Orc Grunt) ve Piyade Eri (Human Footman) heykelciklerinden birini seçebilecekler.

Peki nedir bu bilet seçenekleri? Şimdi hemen onları açıklayalım:

  • Bunlardan ilki, “BlizzCon Pass” olup, standart bir bilet. Yani sadece, alana giriş hakkı ve Fuar Öncesi Şenlikleri’ne katılım hakkı sağlayacak.
  • İkincisi ise, “BlizzCon Portal Pass” ki bu, BlizzCon’u doyasıya yaşamak isteyenler için birebir bir bilet. Bu bilete sahip katılımcılara, fuar alanına ayrı özel bir noktadan alana giriş hakkı, BlizzCon’dan 1 gün öncesinde “Night at the Faire” (Panayırda bir Gece) etkinliği kapsamında gerçekleşecek olan “Darkmoon Panayırı”na (Darkmoon Faire) giriş hakkı, yine Cuma ve Cumartesi günleri alana erken giriş hakkı, özel park alanı, fuar süresince dinlenip Blizzard çalışanları ile sohbet edebilecekleri özel bir alan ve çok daha fazlası bekleyecek.
  • Üçüncü ve son seçenek ise “BlizzCon Benefit Dinner” (BlizzCon Bağış Yemeği), BlizzCon Portal Pass’in tüm ayrıcalıkları yanında, katılımcılara etkinlikten bir gece önce düzenlenecek özel olan hayır yemeğine katılım imkanı sağlayacak. Bu biletin ücretinin bir kısmı ise, çocuk sağlığı üzerine önemli çalışmalar yapan CHOC Children’s‘a bağış olarak gidecek.

Blizzard, henüz Sanal Bilet ve beraberinde gelecek olan oyun-içi eşyalar ile ilgili başka bir açıklama yapmadı.

BlizzCon, aynı zamanda Blizzard için büyük önem taşıyan e-spor karşılaşmalarına da ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bunlar arasında Hearthstone Global FinalsHearthstone Grandmasters liginin heyecanla beklenen nihai karşılaşmaları, OverwatchWorld Cup ve StarCraft II World Championship Series‘in epik final maçları, World of Warcraft Arena World Championship Finals ve bu yıl ilk kez düzenlenen World of Warcraft Mythic Dungeon International‘ın final maçları yer alıyor.

Blizzard Entertainment‘ın başkanı J. Allen Brack, BlizzCon ile alakalı olarak şu sözleri sarf etti: BlizzCon bugüne kadar Blizzard oyuncu topluluğumuza kendilerini evlerinde hissettikleri, internet arkadaşlıklarının gerçeğe dönüştüğü ve yepyeni dostlukların kurulduğu sıcak bir ortam sundu.Bu yıl da fuara gelecek herkesi karşılamayı dört gözle bekliyor, onlarla bir araya gelmek, gülüp eğlenmek ve elimizdeki en yeni gelişmeleri paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

BlizzCon ile ilgili daha fazla bilgiye hemen şuradan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here