BlizzCon 2018 geçtiğimiz saatlerde başladı. Uzun bir süredir büyük bir beklenti içerisinde beklenen Blizzard etkinliğine ilgi oldukça fazla. Özellikle oyunların yeni içeriklerinin beklendiği BlizzCon 2018’de neler görüyoruz yakından bakalım.

İlk önce açılış seremonisi ile başlayan etkinlikte geçen sene etkinliğinde neler oldu onları gördük. Ardından Overwatch karakteri olan Lucio’nun kahvaltılık gevreği olan Lúcio-Oh’s tanıtıldı. Bunların yanı sıra geçen sene çıkan World of Warcraft ek paketi olan Battle of Azeroth animasyon filminin nasıl çekildiği gösterildi. Perde arkası oldukça ilgi çekiciydi.

Daha sonra ise BlizzCon 2018, resmi olarak konferansla başlamış oldu. İlk önce Diablo içeriklerinin tanıtımı yapılacak (Belki yeni oyun belki remastered?). Ardından Overwatch içerikleri/animasyonları ve belki yeni bir karakter tanıtımı yapılabilir. Daha sonra sırayla Hearthstone, World of Warcraft ve Heroes of the Storm şeklinde devam edecek etkinlikte birçok içerik tanıtımı yapılacak. Bugünün programı ise;

Oyunların içerik tanıtımı yapılırken bir yandan da turnuva maçları oynanacak. Overwatch World Cup, Hearthstone Global Games, Arena World Championship (WoW), Heroes of the Storm Global Championship Finalleri ve  StarCraft II Dünya Şampiyonası oynanacak. Bugün turnuvaların çeyrek finalleri oynanacak. Yarın akşam ise yarı final ve final maçlarına geçilecek.


Heroes of the Storm’un yeni karakteri Orphea’nın kısa animasyonu yayınlandı.


Destiny 2 ise ücretsiz oldu. Battle.Net hesabınız varsa profilinizin alt sekmesinde View Gifts seçeneğinden oyununuzu hesabınıza işleyebilirsiniz.

 


World of Warcraft’da ise “Lost Honor” adında bir sinematik yayınlandı. Ayrıca oyuna eklenecek yeni bir pet gösterildi.


Overwatch kısmında ise merakla beklenen yeni animasyon geldi. Route 66 haritasında nasıl bir olay gerçekleştiği bu kısa animasyonla birlikte ortaya çıkmış oldu. McCree’nin baş rolde olduğu animasyonun sonunda Athena’nın yeniden canlandığını gördük. Ardından yeni karakter tanıtımı yapıldı. Ashe adındaki bu kovboy elindeki dürbünlü pompalısı ile korku saçacak gibi duruyor. Karakterin oynanışı ve yetenekleri ile ilgili yazımız ilerleyen günlerde gelecektir.

Ayrıca Lucio’nun ilk albümü yayımlandı. İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Warcraft III: Reforged duyuruldu. Oyun 2019’da çıkacak. Warcraft III remastered’ı bakalım nasıl bir ilgi görecek hep birlikte göreceğiz.


Diablo cephesinde ise Diablo Immortal duyuruldu. Mobil versiyon olan bu oyunun gameplay ve sinematik videosu yayınlandı. Ancak beklentilerin çok altında kalan Diablo sunumu biraz sönük kaldı.


Yayınları izlemek için;

BlizzCon 2018 için buraya

Overwatch World Cup için buraya

World of Warcraft için buraya

Hearthstone için buraya

Starcraft 2 için buraya

Heroes of the Storm için ise buraya tıklayabilirsiniz.


BlizzCon 2018 boyunca sayfa güncellenecektir. Son gelişmeleri kaçırmamak için takipte kalın! İyi seyirler!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here