4. sezonunu merakla beklediğimiz Black Mirror‘un, 3. sezonunda çalan büyüleyici şarkıları yeniden gözden geçiyoruz.

1- Girlfriend In A Coma – The Smiths

The Smiths‘in son albümü “Strangeways, Here We Come”un en etkileyici şarkılarından olan Girlfrend In a Coma, ironik ve öfkeli  şarkı sözleri ve mutlu edici melodisiyle hatırlardadır. Girlfrend In a Coma, Black Mirror’un San Jupinero bölümünde bizi 80’lere geri götürür.

Girlfriend in a coma, I know
I know – it’s serious
Girlfriend in a coma, I know
I know – it’s really serious
There were times
When I could
Have ‘murdered’ her

 

2- I Have A Dream – ABBA

İşveçli efsanevi pop grubu ABBA‘nın 6. albümü Voulez Vous’da yer alan ve Birleşik Krallık listelerinde 2. sıraya kadar çıkmayı başaran “I Have A Dream”, Fifteen Million Merits bölümünün en can alıcı yeri olan Bing’in konuşma sahnesinde karşımıza çıkıyor.

3. Ironic – Alanis Morissette

90’lar alternatif rock müziğinin en önemli kadın temsilicilerinden Alanis Morissiette, ünlü albümü Jagged Pill Heart’ın en bilinen şarkısı “Ironic” ile Black Mirror evreninde, gerçeklik ile ironinin sınırlarını zorlayan atmosferinde gezerken bize eşlik ediyor.

4- Need You Tonight – INXS

80’ler müziğinin önemli temsilcilerinden Avustralyalı INXS grubu, en hit şarkısı Need You Tonight ile Black Mirror’ın San Junipero bölümüde karşımıza çıkıyor.

All you got is this moment
Twenty-first century’s yesterday
You can care all you want
Everybody does yeah that’s okay

5- Something Against You – Pixies

Radiohead, Nirvana gibi büyük grupların ilham kaynağı Pixies grubunun Surfer Rosa albümünde yer alan Something Against You öfke patlaması yaşadığınız anlarda size eşlik edebilecek bir punk şarkısı.

6- Anyone Who Knows What I Love Is – Irma Thomas

Fifteen Million Merits bölümünde Ali’nin coverını yaptığı şarkının orijinali en önemli caz vokallerinden Amerikalı Irma Thomas‘a ait.

7- Exit Music (For A Film) – Radiohead

Shut up and Dance bölümünün kapanışını yapan Exit Music insana bölümün sonunda soğuk terler döktürüyor. Aynı zamanda Romeo ile Juliette filminde de karşımıza çıkan Exit Music, Radiohead‘in efsanevi OK Computer albümünün en üzücü şarkılarından biri.

Sing
Us a song
A song to keep
Us warm
There’s
Such a chill
Such a chill

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here