Eğer distopik kitaplar okuyor, dizi ve filmler izliyor bundan da son derece keyif alıyorsanız sizlere bir oyun tavsiyemiz olacak; Cradle. Peki nedir, ne değildir, spoiler vermeden tanıtalım; buyrunuz.

Cradle aslında 2012’de çıkması planlanan ancak geliştirici ekibin sadece 4 kişi olmasından kaynaklı olacak ki 2015’de çıkış yapan birinci şahıs kamerasından oynadığımız bir bilim kurgu, macera oyunu.

 

Konusuna gelecek olursak; bir gün uyanıyoruz ve kendimizi çölün ortasında buluyoruz. Hiçbir şey hatırlamadığımızı anlayınca da bu mevzunun peşine düşüyoruz. Derken, mekanik bir kadın hikayeye giriyor ve bize yardımcı oluyor. Yani oyun biz ve mekanik  kadın arasındaki ilişki üzerine kurulu olarak ilerliyor.

 

Ufak bir sorun var ki, onu bulduğumuzda mekanik kadın bize direkt olarak yardım edemiyor tabii. Önce onun eksik parçalarını bulup montelememiz gerekiyor ki onu canlandırabilelim, konuşup her şeyi öğrenebilelim.

 

Sonrasında öyle şeyler öğreniyorsunuz ve hikaye öyle bir ilerliyor ki “Black Mirror mı izliyorum ben?” diye sorarken buluyorsunuz kendinizi. İnsanların saf duyguları oyunda inanılmaz değerli bir konumda ve herkes bu duyguların peşinde. Bundan sonrasını söylersek spoiler’ın dibini vermiş oluruz o yüzden şimdilik susalım.

 

Oyunu merak edenleriniz için buraya Teaser’ı da bırakalım. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here