Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Netflix, büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Black Mirror dizisinin 4. sezonunun bütün bölümlerine derinlemesine göz atma fırsatı veren 6 yeni kamera arkası videosu yayınladı.

İngiltere’de başlayan dizi, Netflix’te yayınlanmaya başlamasının ardından önce Amerika’da, ardından bütün dünyada adeta bir yangın gibi yayılarak devasa bir izleyici kitlesine ulaşmış, yeni bölümleri adeta iple çekilir hale gelmişti. Dizi Netflix’te yayınlanmaya başladıktan sonra iki yeni sezon çekildi ve “San Junipero” gibi izleyici kitlesini inanılmaz tatmin eden işler ortaya çıktı.

Fakat sezon 4 hakkında konuşacak olursak, işler biraz karmaşık görünüyor. “USS Callister” biraz fazla toksik erkeklik barındırıyor, “Hang The DJ” ile tazeleyici bir romantizm etkisine kapılıyoruz, fakat hemen sonrasında “Crocodile” ile biraz abartılmış şiddet mi vardı sorusunu kendimize sorarak “Arkangel” ile umduğumuzu bulamıyoruz.

Ama, her şeyi göz önüne alacak olursak Black Mirror kendi formatında bulunan TV dizilerinden inanılmaz bir farkla ayrılmayı ve her bölüm insanın zihnini bir şekilde kurcalamayı, bazen eğlendirmeyi, bazen düşündürmeyi, bazen sorgulatmayı başarıyor.

Paylaşılan kamera arkası görüntüleri, sinir bozucu şekilde kısa olsalar da bize diziyle ilgili oldukça fazla bilgi sunuyor. Yönetmen yapımcı Charlie Brooker ve Annabel Jones, yeni bölümlerin ilhamlarını ve her yeni öyküyü nasıl bulup onlara nasıl yaklaştıklarını bu kısa videolarda anlatıyorlar.

İlginç bir şekilde, Jones, Black Mirror’ın her bir bölümü için ‘bir film’ olarak bahsediyor ve aslında Black Mirror’ı diğer dizilerden ayıran en net özellik tam olarak da bu. Black Mirror aslında her biri bir başlangıç, gelişme ve sonun yanı sıra benzersiz bir görsel stille harmanlanan kısa filmlerin bir koleksiyonu.

Sezon 4’ün bölümlerinin kamera arkası videolarını aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla izleyebilirsiniz;

U.S.S. Callister

Arkangel

Crocodile

Hang The Dj

Metalhead

Black Museum

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here