Ana sayfa Müzik Albüm Bizi Hozier ile Tanıştıran Albüm: “Hozier”

Bizi Hozier ile Tanıştıran Albüm: “Hozier”

Take Me The Church” ile hayatımıza giren 1990 doğumlu, İrlandalı Andrew Hozier-Byrne, 2014 yılında kendi adıyla yayınladığı ilk stüdyo albümü olan “Hozier” ile özlem duyduğumuz indie rock, soul, blues ve folk tarzlarını bir arada dinleme fırsatı sundu. Albümün öncesinde hepimizin bildiği “Take Me to Church“un bulunduğu aynı isimde olan EP, 2013 yılında yayınlandı. Hemen ardından 2014 yılında “From Eden EP” yayınlandı. Ardından içinde inanılmaz şarkıların bulunduğu “Hozier” yayınlandı ve beklenen albüme sonunda kavuştuk.

Albüm tüm dünya üzerinde satışa çıktıktan sonra çoğu ülkede listelere 1 numaradan girmeyi başardı. 2015’te “Take Me The Church” yılın şarkısı dalında Grammy adayı oldu. Albümden singlelar sırasıyla “Take Me to Church”, “From Eden”, “Sedated”, “Someone New”, “Work Song”, “Jackie and Wilson” ve son olarak “Cherry Wine” oldu ve hepsi çok başarılı seçilmiş birbirinden güzel şarkılar. Hozier’ın güçlü sesinin, duygusal ve anlamlı şarkı sözleriyle ahenkle birleşmesi sonucu karşımıza bu albüm çıkıyor.

Albümü objektif bir şekilde anlatmanın güç olduğunu, içinde çok fazla hissi barındırdığını, tekrar tekrar içindeki her şarkıyı tek tek dinletebilecek nadir albümlerden biri olduğunu düşünüyoruz ve sizi albümle baş başa bırakıyoruz.

1. Take Me to Church
2. Angel of Small Death and the Codeine Scene
3. Jackie and Wilson
4. Someone New
5. To Be Alone
6. From Eden
7. In a Week (ft. Karen Cowley)
8. Sedated
9. Work Song
10. Like Real People Do
11. It Will Come Back
12. Foreigner’s God
13. Cherry Wine

Kaynak 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here